Prośba o usunięcie aut

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Prośba o usunięcie aut

W ramach zgłoszonego przez mieszkańców Torunia projektu z budżetu partycypacyjnego dotyczącego usunięcia topoli wzdłuż ekranu dźwiękochłonnego przy Trasie Średnicowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Łąkowej, prosimy o usunięcie aut z parkingów przyległych do miejsca robót oznakowanych tablicami informacyjnymi.

W ramach realizacji zadania z budżetu partycypacyjnego Torunia na 2017 r. projekt lokalny Jakubskie-Mokre usuniętych zostanie siedem topoli. Drzewa rosną wzdłuż ekranu dźwiękochłonnego przy Trasie Średnicowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Łąkowej. Przyczyną usunięcia zieleni jest zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia, na co wskazywali sami wnioskodawcy zadania do budżetu partycypacyjnego.

- Z uwagi na wiek, duże rozmiary, rozległy i stosunkowo płytki system korzeniowy oraz dużą kruchość drewna topoli, drzewa te są niebezpieczne w przestrzeni publicznej. Dlatego jako fundamentalną, w tym przypadku dosłownie i w przenośni, zasadę należy przyjąć eliminowanie starych egzemplarzy drzew gatunku topola z bezpośredniego sąsiedztwa budynków, zwłaszcza mieszkalnych – mówi dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia Szczepan Burak.

W roku 2016 miała miejsce szkoda na parkingu przy ul. Sczanieckiego w wyniku oberwanej gałęzi jednej z usuwanych topoli rosnącej przy parkingu zostało uszkodzone auto marki Opel Zafira.

- W związku z kontynuacją prac, uprasza się o niepozostawianie aut na parkingach przyległych do miejsca robót oznakowanych tablicami informacyjnymi dodaje Szczepan Burak.

 

Data publikacji: 2017-05-11