Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006

Logo Unii EuropejskiejLogo ZPORR

Tytuł projektu:
Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W okresie od 17 sierpnia 2005 r. do 28 grudnia 2006 r. Gmina Miasta Toruń realizowała projekt o nazwie "Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006".

W ramach projektu miasto kupiło 10 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych.

Wybudowano nowe zatoki autobusowe:

  • w ciągu południowej jezdni ul. Kościuszki (na wysokości restauracji "Herbowa"),
  • w ciągu zachodniej jezdni ul. Chrobrego (pomiędzy ul. Batorego a ul. Wojska Polskiego),

Przebudowano i zmodernizowano zatoki autobusowe:

  • na wjeździe w pętlę przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym oraz w ciągu ul. św. Józefa - strona wschodnia (na wysokości Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego),
  • po obu stronach  ul. Przy Kaszowniku,
  • w ciągu jezdni południowej ul. Odrodzenia (za skrzyżowaniem z ul. Szosa Chełmińska),
  • w ciągu ul. Łyskowskiego - strona południowa.

Przebudowano  także peron przystanku autobusowego przy ul. Łyskowskiego - strona zachodnia.

Projekt, wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, otrzymał dofinansowanie w kwocie 4.819.596,85 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) - Priorytet 1: Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów.

Całkowity koszt Projektu wyniósł 10.115.365,29 zł.

Realizacja projektu wpłynęła na poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu w obszarze węzłów przesiadkowych oraz linii o najwyższym obciążeniu. Zwiększenie liczby nowoczesnych autobusów niskopodłogowych, wraz z dostosowaniem do ich obsługi infrastruktury przystankowej, zapewniło mieszkańcom Torunia większy komfort przejazdu, poprawiło bezpieczeństwo podróżujących oraz - dzięki redukcji emisji spalin i zmniejszeniu natężenia hałasu - wpłynęło na ograniczenie uciążliwości miejskiego transportu dla środowiska. Nowe autobusy są dużym ułatwieniem w komunikacji dla osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci oraz rodziców z dziećmi w wózkach.

Zobacz też informacje na temat projektu publikowane na stronach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto, Sport
    W ten weekend w Toruniu królują studenci i siatkówka. Ci pierwsi świętują Piernikalia. Nasi siatkarze CUK Anioły zaś walczą o awans do pierwszej ligi.
  • Na zdjęciu: biegacze na starcie
    Miasto, Sport
    Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Inwestycje, Miasto
    W ostatnim czasie miasto zrealizowało inwestycję pn. "Przywróćmy dawny blask schodom w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu".
  • Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska będą zastępcami Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego
    Miasto
    Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025
    Miasto
    13 maja 2024 r. rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.
  • Miasto, Sport
    Przedstawiciele drużyny siatkarskiej CUK Anioły Toruń odwiedzili prezydenta Pawła Gulewskiego. Podczas spotkania Wilfredo León wręczył włodarzowi Torunia koszulkę klubową.
  • Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu naszą najnowszą wystawę pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, która eksponowana będzie w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu.
  • Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • 12 maja 2024 r. w godz. 13.30-19.00 odbędzie się XXIV Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice”.
  • Marszałek Piotr Całbecki rozpoczyna swoją piątą kadencję przewodniczącego zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Na wczorajszej (9 maja) pierwszej sesji nowo wybranego sejmiku województwa wybrano także wicemarszałków i członków zarządu województwa. – Drużyna buduje i daje szansę na zwycięstwo. Tworzymy drużynę, która będzie kontynuować...
  • Trzy firmy z Torunia znalazły się w gronie najlepszych pracodawców w kraju. Dziennikarze magazynu „Forbes” wspólnie z analitykami firmy Statista opublikowali wyniki czwartej edycji rankingu „Poland’s Best Employers 2024”.
  • W ostatnim czasie miasto zrealizowało inwestycję pn. "Przywróćmy dawny blask schodom w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu".
  • Sezon roweru miejskiego rozpoczął się w tym roku 1 marca. Od tego czasu odnotowaliśmy prawie 21 tysięcy wypożyczeń. W systemie zarejestrowali się nowi użytkownicy, a najbardziej obleganą stacją jest ta zlokalizowana na placu Rapackiego.
  • Dzień Europy obchodzony jest co roku 9 maja, aby uczcić pokój i jedność w Europie oraz upamiętnić rocznicę podpisania deklaracji Schumana.