Thorunium dla „Małej Rewii” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Thorunium dla „Małej Rewii”

Kultura, Miasto
Data publikacji: 08 września 2017
Autor: Sylwia Derengowska
Thorunium dla „Małej Rewii”

Toruński Teatr Muzyczny „Mała Rewia” świętuje jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji 10 września 2017 r. o godz. 18.00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 odbędzie się uroczysty koncert, a prezydent Torunia Michał Zaleski wręczy zespołowi Medal Thorunium.

Teatr Muzyczny „Mała Rewia”  został założony w 1992 r. przez Panią Elżbietę Szczypińską.  Obecnie zespół tworzy 70-osobowa grupa uzdolnionych wokalnie, tanecznie i aktorsko młodych artystów z Torunia i jego okolic, dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 roku życia. Zespół działa w 4 grupach wiekowych. Zajęcia (wokalne, taneczne i aktorskie) odbywają się 2-3 razy w tygodniu  zapewniając młodym ludziom wszechstronny rozwój.

„Mała Rewia” pod kierownictwem pani Szczypińskiej już od  25 lat z dużymi sukcesami prezentuje się w kraju i za granicą. Uświetnia większość uroczystości i ważne wydarzenia w rodzinnym Toruniu m.in. z okazji wpisania Torunia na listę UNESCO, podczas Europejskiego Sympozjum Młodzieży oraz z okazji Przełomu Wieków prezentując skomponowane na tę okazję utwory i hymn europejski. "Mała Rewia" reprezentowała region i kraj w czasie Dni Greckich, Duńskich i Austriackich w Toruniu, Dni Polskich w Getyndze, Aabenra (w Danii), w Cadce (na Słowacji). Gościła w Operze Nowej w Bydgoszczy, w Filharmonii Narodowej, Pałacu Prezydenckim, Ministerstwie Rolnictwa  oraz podczas festynu " Cała Polska Czyta Dzieciom" na Nowym Świecie w Warszawie. Występowała też w Teatrze Muzycznym w Gdyni i podczas Pikniku Country w Mrągowie i w wielu innych miastach. Młodzi artyści koncertowali z takimi gwiazdami jak Majka Jeżowska, Nocna Zmiana Bluesa, chór Schola Puerorum Sancti Jacobi, Urszula Robert Chojnacki, Maciek Molenda, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz  wieloma innymi. W ciągu 25 lat działalności zespół wystąpił w wielu miastach polskich oraz za granicą. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Co roku, w okresie świątecznym śpiewają kolędy i biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Elżbieta Szczypińska z wykształcenia jest inżynierem ochrony środowiska, ale z zamiłowania i właściwie – z zawodu – autorem tekstów, kompozytorem, reżyserem i pomysłodawcą spektakli Młodzieżowego Teatru Dziecięcego Mała Rewia. Pełni też rolę menadżera, producenta i organizatora własnych przedstawień, nauczyciela muzyki i rytmiki w swoim teatrze oraz kilku przedszkolach, dzięki czemu zdobywa pieniądze na opłacenie sal wynajmowanych na potrzeby rewii (przechowywanie kostiumów, scenografii). Często też sama projektuje kostiumy czy scenografię, chociaż, gdy są na to pieniądze, wspiera się także fachowcami.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Drogi, Miasto
    Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Kultura, Miasto
    Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja - Święto Flagi
    Miasto
    2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Miasto
    Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.
  • Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszej edycji historycznych rajdów rowerowych „Flisackim szlakiem”. Wydarzenie jest częścią roku upamiętniającego tradycje flisactwa w Toruniu. Kolejny rajd z tego cyklu zaplanowano 11 maja 2024.
  • Rozpoczynamy kolejny cykl biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2024” i gorąco zapraszamy do udziału.
  • Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.