Dyzma na początek Piosenki i Ballady | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dyzma na początek Piosenki i Ballady

Kultura
Data publikacji: 26 maja 2017
Autor: Maria Wesoła
Dyzma na początek Piosenki i Ballady

Czerwony dywan przywitał widzów koncertu otwierającego VIII Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej.

Na otwarcie festiwalu, w czwartek 25 maja widzowie zgromadzeni w CKK Jordanki zobaczyli spektakl muzyczny "Kariera Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, w wykonaniu artystów warszawskiego Teatru Syrena. Na scenie pojawili się m.in. Przemysław Bluszcz, Emilia Komarnicka, Barbara Melzer i Przemysław Glapiński.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej odbywa się w Toruniu po raz ósmy. Impreza do tej pory kojarzona  z okresem wakacyjnym po raz pierwszy zaprasza fanów piosenki filmowej w ostatnich dniach maja. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Andrzej Szmak. Podczas koncertu otwarcia gości przywitał prezydent Torunia. - Rozpoczynamy festiwal, który na nowo odsłania muzyczny i filmowy profil Torunia. Piosenka i ballada filmowa od lat przecież czują się tutaj wyśmienicie. Czekają nas więc w Toruniu trzy rozśpiewane, festiwalowe dni - mówił Michał Zaleski.

Drugiego dnia Festiwalu, w piątek 26 maja w godzinach od 14:00 do 19:00 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Również w piątek 26 maja o godz. 21:30 w Teatrze Baj Pomorski zagrają Quartet Macedonicomacedoński zespół instrumentalno-wokalny w koncercie „Bal-Kan-Kan".  Kwartet w składzie: Risto Gjorevski (klarnet, saksofon, śpiew), Darko Ilievski (akordeon, śpiew), Ilija Marevski (gitara, śpiew) i Filip Shurbevski (tapan, tarabuka, tamburyn, śpiew) zaprezentuje nam muzykę filmową oraz utwory takie jak: Ajde slusaj slusaj Kales bre Angjo & Zajdi Zajdi (Arizona Dreams), Pukni Zoro (Montevideo Bog te video), Gipsy song (Gipsy Magic), Baba Zumbula  (Bal-can-can), More sokol pie (The Third Half), Djelem Djelem (I Even Met Happy Gipsies). Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety 24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Po koncercie zostaną ogłoszone wyniki Przeglądu Konkursowego VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

W sobotę, 27 maja 2017 r. o godzinie 20:30 w CKK Jordanki odbędzie się Koncert Galowy podczas którego usłyszymy przede wszystkim talenty wokalne i muzyczne wielu znanych osobistości polskiej sceny teatralnej i filmowej. Koncert poprowadzą aktorzy: Alona Szostak i Krzysztof Respondek, Na festiwalowej scenie oprócz prowadzenia koncertu zaprezentują nam również swoje zdolności wokalne.

Na koncercie usłyszymy także Wojciecha Brzezińskiego, aktora, który na swoim koncie ma blisko 50 ról teatralnych i prawie 30 filmowych, Sebastiana Machalskiego, aktora teatralnego i dubbingowego, wokalistę zespołu Czwarta Kolumna, jak również Dorotę Lanton, aktorkę i piosenkarkę znaną szerokiej publiczności jako Julia Skirgiełło z serialu „Klan” oraz Katarzynę Kołeczek, aktorkę teatralną i filmową, znaną z  ról w takich serialach jak,,Na Wspólnej„ czy,,Strażacy”. Swój talent przybliżą nam też Grzegorz Daukszewicz, aktor znany z roli doktora Adama Krajewskiego w serialu „Na dobre i na złe” oraz Izabela Szafrańska, wokalistka i założycielka zespołu El Saffron, z którym wystąpiła w finale programu „Must Be The Music”.

Muzyczne przeżycia zapewnią nam też Quartet Macedonico, zespół wokalny The Gingers, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego. Nie zabraknie też zwycięzców tegorocznego Przeglądu Konkursowego. Bilety w cenie 35 zł nabyć można przez portal Bilety 24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
    Kultura, Miasto
    „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
  • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
    Kultura, Miasto
    Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
  • Na zdjęciu: kompozytor Krzesimir Dębski z medalem na szyi, obok prezydent Torunia Paweł Gulewski i dyrektor TOS Przemysław Kempiński
    Kultura, Miasto
    Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
  • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
    Drogi, Miasto
    Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
  • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Artur Szponka wręcza nagrodę nastolatce, z tyłu stoja pozostali uczestnicy konkursu wokalnego
    Kultura, Miasto
    26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
  • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
    Miasto
    Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
  • Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
  • Po ulewnym piątku, także sobota 25 maja zapowiada się w Toruniu burzowo. Załamanie pogody jest spodziewane w godzinach popołudniowych.
  • Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
  • Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
  • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
  • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
  • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
  • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.