Kościuszko w atrakcyjnym punkcie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kościuszko w atrakcyjnym punkcie

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 grudnia 2014
Autor: Łukasz Klimkiewicz

W sąsiedztwie Młynów Toruńskich wyrósł biurowiec Kościuszko Business Point. Jest to pierwszy w Toruniu obiekt biurowy o tak wysokim standardzie. W piątek 12 grudnia biurowiec uroczyście otwarto.

- Kościuszko Business Point to największy i zapewne najnowocześniejszy biurowiec w regionie kujawsko-pomorskim. Prezentuje się okazale. Toruń zyskał intrygujący i zwracający uwagę budynek, a środowisko biznesowe ciekawe miejsce dla swoich usług i organizacji prestiżowych spotkańmówił podczas otwarcia obiektu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Biurowiec powstał na Mokrem przy ul. Kościuszki, bo - jak uważa inwestor - miejsce jest bardzo atrakcyjne - dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami, z dworcem Toruń Wschodni, w sąsiedztwie rozbudowującej się Galerii Copernicus oraz Młynów Toruńskich. W tych ostatnich powstało centrum nauki „Młyn Wiedzy”, Toruński Inkubator Technologiczny oraz Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży.

Biurowiec Kościuszko Business Point to pięć kondygnacji o łącznej powierzchni ok. 6 tys. m kw. pod najem. Na parterze znajduje się restauracja i miejsce dla kilku firm. Pierwsze piętro to miejsce, gdzie będą  biura lub usługi. Drugie, trzecie i czwarte zajmą biura. Inwestor nastawia się na usługi call center i firmy outsourcingowe. W podziemiach powstał parking na 103 auta, a obok budynku znalazło się 67 kolejnych miejsc postojowych.

W Toruniu jest obecnie 9 biurowców o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m kw.  Kościuszko Business Point jest najnowocześniejszy. To biurowiec klasy A. W języku międzynarodowej klasyfikacji budynków to najwyższa klasa, oznaczająca zastosowane rozwiązania architektoniczne i technologiczne. Zamiast gotowego podziału na biura, poszczególne piętra tworzą obszerne moduły, które można zaaranżować pod oczekiwania konkretnego najemcy. Budynek jest zarządzany inteligentnym systemem komputerowym.

Inwestorem jest toruńska firma Rywal RHC znana przede wszystkim na rynku materiałów i urządzeń spawalniczych. Wykonawcą biurowca jest Erbud. Koszt budowy to 25,8 mln zł.

Warto dodać, że w budowie jest kolejny budynek usługowo-biurowy – przy ul. Dąbrowskiego 2-2a/Gregorkiewicza 1-1a. Będzie miał 2 tys. m kw powierzchni. Planowana jest także budowa biurowca GC SKWER u zbiegu ul. Grudziądzkiej i Szosy Chełmińskiej o powierzchni ponad 3 tys. m kw.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Miasto, Sport
    Toruński Apator pokonał (3.05.2024 r.) na Motoarenie drużynowego wicemistrza Polski Spartę Wrocław 52:38. Na Motoarenie zasiadło prawie 14 tysięcy widzów.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.