Sprawdzamy jakość życia w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Sprawdzamy jakość życia w Toruniu

Sprawdzamy jakość życia w Toruniu

Od 12 listopada 2012 r. do 5 grudnia Urząd Miasta Torunia przeprowadzi badania badania jakości życia w kontekście działań samorządu.

Badanie ma na celu kompleksową ocenę zadowolenia mieszkańców z ich życia w Toruniu, ze szczególnym uwzględnieniem roli samorządu w kreowaniu tejże jakości. Jest to pilotażowa edycja stałego monitoringu jakości życia w mieście.

- Ważkość omawianej tematyki badawczej powoduje, iż coraz więcej instytucji decyduje się na jej pomiar. Takie badania prowadzą już urzędy miast w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Częstochowie oraz – od niedawna - w Bydgoszczymówił prezydent Torunia Michał Zaleski podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 listopada 2012 r. - Inicjatywa toruńskiego badania jakości życia wpisze się w trend poszukiwania nowych sposobów dialogowania z lokalną społecznością. Powyższy kontekst jest istotny ze względu na fakt, iż generuje on sposobność do wzajemnych porównań rezultatów działań władz samorządowych pomiędzy miastami, stwarzając okazję do wymiany doświadczeń oraz atmosferę pozytywnej rywalizacji.

W badaniu zostaną poruszone różne tematy, m.in.: infrastruktura drogowa, mieszkalnictwo, pomoc społeczna, edukacja, sport i rekreacja, komunikacja zbiorowa, kultura, bezpieczeństwo, czy estetyka i czystość. Ankieta została opracowana we współpracy z Zespołem Realizacji Badań PRYZMAT działającym przy Instytucie Socjologii UMK.

W wyniku zapytania ofertowego Urząd Miasta Torunia wyłonił wykonawcę badania – firmę BIOSTAT z siedzibą w Rybniku. BIOSTAT jest ośrodkiem badawczym doświadczonym w realizacji badań społecznych podobnego typu. Koszt przeprowadzenia badania wyniesie 17 tys. zł brutto.

- Badanie zostanie przeprowadzone na próbie ok. 600 mieszkańców różnych osiedli w Toruniu. Do losowo wybranych domów i mieszkań w dniach od 12 listopada do 5 grudnia 2012 r., w godzinach od 9.00 do 18.00, zapukają ankieterzy wyposażeni w identyfikatory oraz kopię listu intencyjnego podpisanego przez Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zaleskiego. Udział w badaniu jest całkowicie anonimowy, a wywiad potrwa ok. 20 minutwyjaśnia Małgorzata Ptaszek z wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT.

Do końca stycznia 2013 r. powstanie raport z badania, który zostanie udostępniony na stronie internetowej www.konsultacje.torun.pl. Po analizie wyników, badanie zostanie pogłębione. Na pewno pod kątem inwestycji oraz sfery przedsiębiorczości.

Od strony organizacyjnej badanie prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Koordynatorem projektu ze strony wykonawcy badania jest Adrian Wawro z firmy BIOSTAT, awawro@biostat.com.pl, tel. 666 069 814.

Najczęściej czytane aktualności

  • Adam Szponka podczas prezentacji w CKK Jordanki
    Miasto
    Ekonomista, samorządowiec doświadczony w dziedzinie opieki społecznej, procesów inwestycyjnych oraz informatyzacji administracji, będzie trzecim, obok Dagmary Zielińskiej i Rafała Pietrucienia, zastępcą Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Przedstawienie ostatniej osoby, która uzupełniła skład kierownictwa Urzędu Miasta Torunia w kadencji...
  • Kultura, Miasto
    Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
  • Eko, Miasto
    Na terenie Kopernikańskiego Ośrodka Integracji przy ul. Olszewskiego 16 w Toruniu w środę 15 maja 2024 r. spotkał się zespół roboczy drugiej edycji projektu Green Lab.
  • Drogi, Inwestycje, Miasto
    W Toruniu rozpoczyna się kolejna ważna inwestycja drogowa. 15 maja 2024 r. drogowcy przekazali teren pod przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda.
  • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
    Drogi, Miasto
    Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
  • Miasto
    16 maja 2024 r. władze miasta złożyły kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki Torunia prof. Wilhelminy Iwanowskiej, która pochowana jest na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego.
  • W dniach 18-19 maja 2024 r. w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
  • Na terenie Kopernikańskiego Ośrodka Integracji przy ul. Olszewskiego 16 w Toruniu w środę 15 maja 2024 r. spotkał się zespół roboczy drugiej edycji projektu Green Lab.
  • 15-17 maja 2024 r. w Toruniu przebywa z wizytą studyjną grupa przedstawicieli MSiT, POT oraz miast i miejsc w Polsce noszących miano Polskich Marek Turystycznych. Goście zwiedzają miasto i rozmawiają o najlepszych sposobach na zarzadzanie i promowanie destynacji turystycznych.
  • W kwietniu br. na Podgórzu odbyło się spotkanie ws. komunikacji miejskiej w tej części Torunia. Jeszcze w maju br. poznamy propozycje zmian, które Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia przygotował w oparciu o zgłoszenia mieszkańców. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia informuje, że propozycje zmian w trasach przejazdu...
  • Już po raz 21. Przedszkole Miejskie nr 1 im. Wandy Szuman w Toruniu zorganizowało Przedszkole Święto Piernika.
  • Woda będzie tematem przewodnim programu atrakcji przygotowanych na sobotę 18 maja 2024 r. przez Muzeum Etnograficzne z okazji Europejskiej Nocy Muzeów.
  • Zakończyły się finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym udział wzięły reprezentacje toruńskich szkół podstawowych.
  • Trwa otwarty nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.