Ikar marcowy

okładka marcowego Ikara

Weterani rock and rolla obok muzyków eksperymentujących, wystawa obrazów klasyka oraz najnowsze dokonania toruńskich artystów multimedialnych, inscenizacja dramatu Szekspira i teatralna alternatywa – marzec w toruńskiej kulturze jest miesiącem kontrastów. Szczegółowe informacje znaleźć można w nowym numerze Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar”.

Marcowy „Ikar pokazuje, że przysłowie „W marcu jak w garncu” odnosi się nie tylko do aury, lecz także do kultury. W tym miesiącu szczególnie wiele można znaleźć propozycji teatralnych, wszak 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Od Nowa zaprasza na jubileuszową, 25. Klamrę, Teatr im. Horzycy przygotował inscenizację „Poskromienia złośnicy”, zaś Baj Pomorski ma dla dzieci prapremierę „Strach ma wielkie… zęby” (w roli głównej Dominika Miękus, której portret kreski Marcina Treichla można zobaczyć na wewnętrznej okładce). Dużo dzieje się też w sferze muzyki. W sali na Jordankach odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Wspomnień, w ramach którego m.in. wystąpią legendarni Animalsi, na kolejną edycję audiowizualnego CoCArtu zaprasza Centrum Sztuki Współczesnej, zaś w Dworze Artusa zespół Percival wykona utwory napisane do gry „Wiedźmin 3”. Nie można też w tym miesiącu przegapić wystaw: Piotra Michałowskiego w Ratuszu Staromiejskim, Michała Kokota i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Wozowni oraz niezwykłej ekspozycji poświęconej XIX-wiecznym emigrantom z Królestwa Polskiego w Muzeum Etnograficznym.

Bohaterkami marcowej Rozmowy miesiąca są toruńskie tancerki Joanna Miś-Fudali i Marta Pańka, które swoją pasją zaraziły już wielu młodych ludzi, a ostatnio odniosły sukces na festiwalu w Budapeszcie.

Autorką okładki jest Marta Ługowska.

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” jest pismem, którego najważniejszą rolą jest zapowiadanie wydarzeń kulturalnych odbywających się w danym miesiącu w Toruniu. Oprócz kalendarium zbierającego wszystkie wydarzenia, czytelnicy znajdują tu także szersze zapowiedzi ważniejszych imprez, artykuły dotyczące miasta oraz wywiady z ciekawymi twórcami. Pismo dociera do odbiorców za pośrednictwem wszystkich toruńskich instytucji kultury, Ośrodka Informacji Turystycznej, bibliotek oraz często odwiedzanych klubów i restauracji. Obecnie jego nakład to 3000 egzemplarzy. Specyfiką miesięcznika jest to, że co miesiąc okładkę pisma projektuje inny (zwykle toruński) artysta.

Marcowy numer w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ

Można go również przeglądać na platformie ISSUU

Data publikacji: 2017-02-28