Co zobaczymy na 9. Bella Skyway Festival?

Już po raz dziewiąty toruńskie Stare Miasto zamieni się w magiczną rozświetloną przestrzeń. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i inne świetlne działania. Termin zgłaszania projektów upływa 9 kwietnia 2017 roku. 

Promując żywe doświadczanie zmieniającej się przestrzeni miejskiej, kolejna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 22–27 sierpnia 2017 roku. - Od lat festiwal zmienia wizerunek Torunia, dodając warstwę wyjątkowej korelacji nauki i sztuki. Coroczny powrót festiwalowej gry świateł gwarantuje ponowne spotkanie z magią, dynamizmem i kreatywnością. W tym roku wyruszymy w kolejną niesamowitą świetlną podróż z artystami z całego świata - wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ubiegłoroczna edycja Bella Skyway Festival zgromadziła w Toruniu ponad 350 tysięcy widzów. Mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni goście, mogli oglądać aż trzynaście świetlnych instalacji i siedem projekcji. Festiwalowi towarzyszyły także trzy akcje specjalne oraz niesamowite wieczorne pokazy lotnicze. - W tym roku zaprezentujemy innowacyjne połączenie wody i światła, przypominające nam o kluczowych odkryciach naukowych. Na tegorocznym Bella Skyway Festival, zorganizowanym pod hasłem „płynnego wszechświata”, woda stanie się światłem, a światło stanie się wodą. Chcemy zainspirować współczesnych artystów do podzielenia się z publicznością swoimi najśmielszymi wizjami i eksperymentami. Czekamy na zgłoszenia twórców, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D  - dodaje Marta Kęsy, koordynator Bella Skyway Festival.

Ideę przewodnią tegorocznej edycji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem http://art.bellaskyway.pl/pl/


Data publikacji: 2017-03-16