Bezpieczna Strefa Turystyczna | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bezpieczna Strefa Turystyczna

Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Bezpieczna Strefa Turystyczna

Więcej strażników miejskich i policji na starówce, ulotki oraz specjalny punkt informacji i pomocy – w Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.

Od początku maja, jak co roku w sezonie turystycznym, toruńska Straż Miejska i Policja zwiększyły liczbę patroli na starówce. Funkcjonariusze w mieszanych patrolach strzegą ładu i porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Dodatkowe siły patrolują ul. Szeroką z przyległościami, okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. św. Ducha, Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, Pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. św. Jakuba. Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego.

Patrole mają także ulotki dla turystów. To wspólna inicjatywa Straży Miejskiej i Biura Toruńskiego Centrum Miasta, które chcą pomóc gościom grodu Kopernika poruszać się bezpiecznie po naszym mieście. Informacje na ulotce podane są w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jest też na niej mapka Zespołu Staromiejskiego z zaznaczonymi parkingami, w tym miejscami dla niepełnosprawnych, strefą wyłączoną z ruchu kołowego oraz obiektami użyteczności publicznej.  Ponadto podano także kilka rad, jak strzec się przed złodziejami, a także ważne telefony alarmowe oraz do Informacji Turystycznej.

Kolejne wspólne z BTCM przedsięwzięcie w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej ruszyło w połowie czerwca.

- Na Rynku Staromiejskim ustawiono punkt informacji turystycznej Straży Miejskiej. Jest on opatrzony informacjami w języku polskim i angielskim oraz międzynarodowym numerem pomocy dla turystów. W punkcie czuwa strażnik miejski znający doskonale język angielski oraz przeszkolony w zakresie informacji turystycznej. W razie potrzeby można u niego nie tylko szukać pomocy, ale także porady, co i gdzie warto zwiedzić, gdzie znaleźć nocleg itp.- mówi Anna Wiśniewska z Zespół ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Toruniu.

Nie są to jedyne działania miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Od wielu lat w Toruniu wdrażany jest system monitoringu. Obecnie działa u nas ok. 270 kamer zainstalowanych w ramach monitoringu miejskiego i osiedlowego zakładanego przy udziale miasta. Poza tym, dzięki corocznemu wsparciu miasta, na ulicach Torunia pojawiają się dodatkowe patrole policji i straży miejskiej.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Dołącz do GreenLab Toruń!
    Eko, Miasto
    Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Komunikacja miejska w długi weekend
    Miasto, MZK
    W wydłużony majowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Poniżej publikujemy zmiany.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.