Bella Skyway w 360 stopniach

Za pomocą okularów VR można ponownie przeżyć 8. Bella Skyway Festival.

Choć do kolejnej edycji Bella Skyway Festival pozostało jeszcze niespełna pół roku, już teraz wrócić można do ubiegłorocznej edycji festiwalu za pomocą filmu przygotowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną w technologii 360 stopni. - Jest to technologia wideo, która coraz bardziej się rozwija. Wirtualną rzeczywistość do tej pory kojarzyliśmy głównie z gier komputerowych, ale coraz częściej w tej technologii tworzone są użyteczne prezentacje czy relacje z wydarzeń kulturalnych. W ramach ubiegłorocznej edycji Bella Skyway Festival po raz pierwszy skorzystaliśmy z kamery 360 stopni, nagraliśmy film i przygotowaliśmy specjalne dedykowane gogle, w których można go obejrzeć - wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Technologia wirtualnej rzeczywistości dopiero się rozwija, w związku z tym specjalne gogle nie są jeszcze tak popularnym sprzętem elektronicznym jak chociażby smartfony. Co ważne, film można oglądać również nie posiadając gogli VR, za pomocą smartfona lub w przeglądarce internetowej komputera. Wszystkie informacje o filmie znajdują się na stronie www.bellaskyway.pl/360

Film w techonologii 360 stopni z zaciekawieniem oglądali dziennikarze podczas konferencji prasowej, 2 marca 2017 r. 

W oczekiwaniu na 9. edycję festiwalu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 22-27 sierpnia 2017 r., można nie tylko wrócić wspomieniami do poprzedniej odsłony toruńskiego festiwalu, ale również zwrócić uwagę na iLight Marina Bay. To największy w Azji południowo-wschodniej festiwal światła, który odbywa się od 3 do 26 marca w Singapurze. Na azjatyckiej imprezie prezentują się artyści z całego świata, w tym również twórcy dobrze znani z Bella Skyway Festival. Toruńska Agenda Kulturalna rekomendowała organizatorm ILight Marina Bay Kolektyw Filmovi, którzy w 2015 roku w Toruniu zaprezentowali "Wioskę małych ludzi" (instalacja na Placu Rapackiego), a w ubiegłorocznej edycji zachwycili instalacją "Home" w tej samej lokalizacji. W Singapurze pojawią się również "Zakłócenia w poziomie" - dzieło Katarzyny Malejki i Joachima Sługockiego, którzy z instalacją "Drzewa" gościli w Toruniu w 2013 roku. 

Data publikacji: 2017-03-02