Zagospodarowanie Bulwaru Filadelfijskiego - rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zagospodarowanie Bulwaru Filadelfijskiego - rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej

Tytuł projektu:
Zagospodarowanie Bulwaru Filadelfijskiego pod kątem rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na potrzeby związane z obsługą ruchu turystycznego generowanego przez rzekę

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Działanie 6.5 „Rozwój potencjału endogenicznego regionu”
Schemat „Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w otoczeniu zbiorników i cieków wodnych”

Realizator:
Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Dane finansowe:
Koszt całkowity 7 671 166,14 zł
Koszty kwalifikowalne: 6 258 874,94 zł
Kwota dofinansowania: 5 320 043,69 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30.09.2020 r.

Termin realizacji:
12.12.2018 r. – 31.12.2023 r.

Opis projektu:
Celem projektu było utworzenie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, przeznaczonej na potrzeby związane z obsługą ruchu turystycznego generowanego wyłącznie w oparciu o zasoby wodne.
Działania w ramach projektu:
1. Budowa pawilonu nr 1 wraz z wyposażeniem z przeznaczeniem na punkt informacji turystycznej wraz z kasą biletową dla uczestników rejsów, gastronomią, toaletami.
2. Budowa pawilonu nr 2 wraz z wyposażeniem z przeznaczeniem na małą gastronomię, wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego (np. leżaków).
3. Budowa dwóch zejść na wysokości pawilonu nr 1.
4. Zakup 5 sztuk łódek z silnikiem wraz z wyposażeniem – łódka napędzana silnikiem elektrycznym, 10-12 osobowa, wyposażona w elementy niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa turystów, obsługiwana przez 1 osobę/flisaka w stylizowanym stroju.
5. Budowa 2 pomostów do cumowania łódek, na wysokości ul. Łaziennej oraz przy Zamku Dybów.

Rezultaty projektu:
1. Poprawa infrastruktury turystycznej związanej z bliskością Zespołu Staromiejskiego i rzeki Wisły sprzyjająca zwiększeniu liczby turystów i osób odwiedzających Toruń.
2. Powstanie nowej infrastruktury turystycznej dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
3. Wzrost zatrudnienia - osoba obsługująca powstałą infrastrukturę.

Dane kontaktowe realizatora:
Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel. 56 611 87 85
wpit@um.torun.pl

Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia
ul. Młodzieżowa 31, 87-100 Toruń
tel. 56 611 88 40
wiir@um.torun.pl

Projekt zakończony pod względem rzeczowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura turystyczna
Turystyka i rekreacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów
Wydział Promocji i Turystyki

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
  Drogi, Miasto
  Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
 • Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
 • Miasto
  - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
 • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
 • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.