Wyposażenie dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyposażenie dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych

Tytuł projektu:
Dostawa wyposażenia technologicznego dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.2 „Gospodarka odpadami”

Realizator:
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 6 944 060,60 zł
Koszty kwalifikowalne: 5 574 870,60 zł
Kwota dofinansowania: 4 738 640,01 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
26.09.2019 r.

Termin realizacji:
1.06.2020 r. – 31.12.2021 r.

Opis projektu:

Celem projektu było usprawnienie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami na terenie Gminy Miasta Toruń. Jego realizacja przyczyniła się przede wszystkim do zwiększonego udziału odpadów zebranych selektywnie na terenie gminy.

W ramach projektu zostało zakupione następujące wyposażenie technologiczne:

  1. Dwie ładowarki kołowe, które wykorzystywane są do bieżących prac związanych z zagospodarowaniem odpadów w zakładzie, m.in.: podgarniania i załadunku odpadów do urządzeń na linii sortowniczej, transportu i załadunku odpadów do urządzeń na kompostowni oraz do obsługi rozdrabniacza i przesiewacza bębnowego.
  2. Rozdrabniacz wolnoobrotowy, który służy do rozdrabniania odpadów zielonych oraz odpadów wielkogabarytowych w celu ich dalszego przetwarzania.
  3. Przesiewacz bębnowy, który jest używany do przesiewania kompostu i stabilizatu. Nowe urządzenie pozwala na szybsze i bardziej skuteczne odsianie poszczególnych frakcji odpadów.
  4. Kompaktor, który wykorzystywany jest na składowisku odpadów do spychania i zagęszczania składowanych odpadów, jak również do wykonywania warstwy okrywowej oraz budowy wałów i skarp na składowisku.

W ramach projektu prowadzono także działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zapoznanie uczestników z zasadami selektywnej zbiórki odpadów oraz funkcjonowaniem Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu.

Na zakończenie realizacji projektu odbył się piknik ekologiczny na terenie Zakładu, podczas którego został zaprezentowany m.in. sprzęt zakupiony w ramach projektu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Gospodarka odpadami
Realizator: 
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu Sp. z o.o.

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Kultura, Miasto
    Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.
  • Program unieszkodliwiania azbestu - plakat
    Eko, Miasto
    Do 13 maja 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie na demontaż i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.