www.torun.pl

Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19

Tytuł projektu:
Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Priorytet 9 „Solidarne społeczeństwo”
Działanie 9.3 „Rozwój usług zdrowotnych i społecznych”
Poddziałanie 9.3.2 „Rozwój usług społecznych”

Realizator:
Lider: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
Partnerzy:
- 23 Powiaty i Gminy na prawach powiatu z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu
- Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku

Dane finansowe:
Lider oraz partnerzy:
Koszt całkowity: 41 176 470,59 zł
Kwota dofinansowania: 39 117 647,05 zł
Wkład własny: 2 058 823,54 zł

Gmina Miasta Toruń:
Koszt całkowity: 540 700 zł
Kwota dofinansowania: 451 200 zł
Wkład własny: 89 500 zł
Źródła dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
Uchwała nr 19/853/20 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 22 maja 2020 r. w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego pn. „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”

Termin realizacji:
1 marca 2020 r. – 31 grudnia 2020 r.

Opis projektu:
Celem projektu jest podjęcie działań minimalizujących w jak największym stopniu skutki COVID-19 oraz ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zakres wsparcia:
- testy na SARS-Co-V-2 dla pracowników domów pomocy społecznej oraz schronisk dla osób bezdomnych podlegających pod miasto na prawach powiatu;
- dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników domów pomocy społecznej oraz schronisk dla osób bezdomnych podlegających pod miasto na prawach powiatu;
- granty obejmujące dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników m. in. domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, dla pracowników świadczących usługi opiekuńcze w środowisku oraz dla pracowników schronisk dla osób bezdomnych;
- zakup i dostawa środków ochrony indywidualnej oraz materiałów i środków do dezynfekcji dla instytucji pomocy społecznej, pracowników służb mundurowych, personelu placówek świadczących usługi opiekuńcze, przedsiębiorstw;
- utworzenie miejsc świadczenia usług społecznych, w tym opiekuńczych dla osób niesamodzielnych na wypadek konieczności zamknięcia domów pomocy społeczej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, schronisk dla osób bezdomnych.

Planowane rezultaty:
• liczba osób objętych wsparciem w zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 – 450 osób,
• liczba podmiotów objętych wsparciem w zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 – 243 podmiotów,
• wartość wydatków kwalifikowanych przeznaczonych na działania związane z epidemią COVID-19 – 37 433 155,08 zł,
• liczba utworzonych miejsc zabezpieczenia opieki, zapewniających potrzeby bytowe osób potrzebujących wsparcia, w szczególności osób starsszych – 154 miejsc.

Dane kontaktowe realizatora:
Lider:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
ul. Janiny Bartkiewiczówny 93, 87-100 Toruń
www.rops.torun.pl

Partner w Gminie Miasta Toruń:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu
ul. Konopnickiej 13/1, 87 -10 Toruń
www.mopr.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt pozakonkursowy
Grupa docelowa: 
Instytucje pomocy i integracji społecznej
Tematyka projektu: 
Usługi społeczne
Realizator: 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.