Tereny inwestycyjne: Grudziądzka, Polna, Ugory | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tereny inwestycyjne: Grudziądzka, Polna, Ugory

Tytuł projektu:
Dokumentacja dotycząca terenów inwestycyjnych położonych przy ulicach: Grudziądzka, Polna, Ugory

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
Priorytet VI „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym”
Działanie 6.2 „Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów oraz powstawanie nowych terenów inwestycyjnych”
Poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno - koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”

Nr POIG.06.02.02-00-93/11-00

Termin realizacji:
2007-2013

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu wyniosła: 760 289 zł
Całkowita kwota wydatków kwalifikowanych: 619 847,11 zł
Kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: 526 870,04 zł (85% kosztów kwalifikowanych projektu).
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Opis projektu:
Gmina Miasta Toruń w dniu 10 kwietnia 2012 r. podpisała umowę o dofinansowanie z Instytucją Wdrażającą/Pośredniczącą II stopnia, która zakłada refundację poniesionych przez Gminę kosztów na opracowanie dokumentacji dla terenów inwestycyjnych JAR.

Zasadniczym celem projektu jest doprowadzenie do powstania nowych inwestycji na obszarze, gdzie powstanie nowe osiedle miasta Torunia, tj. na terenach zajmowanych w przeszłości przez Jednostki Armii Radzieckiej (JAR). Aby osiągnąć ten cel należy uzbroić obszar JAR-u, w tym zlokalizowane tam tereny inwestycyjne. Rozpoczęcie prac budowlanych polegających na uzbrojeniu terenu wymaga wcześniejszego uzyskania szeregu opracowań oraz dokumentacji.

Bezpośrednim celem niniejszego projektu było uzupełnienie posiadanej przez Gminę Miasta Toruń dokumentacji o opracowania, które dostarczą niezbędnej wiedzy na temat terenów JAR-u, umożliwiając rozpoczęcie robót drogowych oraz uzbrojenie terenu w linie energetyczne, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną oraz sieci wodociągowe. Uzbrojony teren będzie atrakcyjniejszy dla inwestorów, co pozwoli zwiększyć sprzedaż gminnych terenów na obszarze JAR-u, tym samym znacząco ułatwi dokonanie inwestycji na terenach, które zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym przez Radę Miasta Torunia, stanowią tereny inwestycyjne.

Realizator:
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończono pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Planowanie przestrzenne
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Gospodarki Komunalnej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Konsekracja kościoła odbyła się w niedzielę 28 maja 2023 r. Ceremonii przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Już 3 czerwca 2023 r. rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.