Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności

Tytuł projektu:
Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności we współpracy z Katedrą Logistyki UMK

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.15 „Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki”
 
Dane finansowe:
Koszt całkowity: 601 095,63 zł
Kwota dofinansowania: 601 095,63 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
28.03.2019 r.

Realizator:
Lider:
Gmina Miasta Toruń - Zespół Szkół Technicznych w Toruniu
Partner:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Katedra Logistyki

Termin realizacji:
1.03.2019 r. - 31.12.2021 r.

Opis projektu:
Projekt był realizowany przez Gminę Miasta Toruń - Zespół Szkół Technicznych w Toruniu w partnerstwie z Katedrą Logistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Celem projektu było dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb zmieniającej się gospodarki. W ramach projektu zaplanowano wypracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi, w tym przykładowego programu nauczania dla zawodu technik logistyk, uwzględniającego w jego realizacji współpracę szkoły zawodowej z uniwersytetem.

Program objął następujące warianty współpracy:
a) identyfikację i uszczegółowienie efektów kształcenia z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik logistyk, możliwych do realizacji w pełnym cyklu kształcenia w ramach współpracy szkoły z uczelnią,
b) program realizacji specjalizacji w danym zawodzie opracowany we współpracy z organizacją branżową lub pracodawcą właściwym dla zawodu technik logistyk.

Opracowana została przykładowa organizacja zajęć dla uczniów przez wykładowców z wykorzystaniem bazy dydaktycznej szkoły wyższej uwzględniająca:
a) wymiar godzinowy zajęć przeprowadzonych na uczelni,
b) formy zajęć na uczelni np.: wykłady, zajęcia, prelekcje, prezentacje, spotkania, konsultacje merytoryczne, doświadczenia, a także przykładowe formy zajęć w szkole,
c) metody i formy pracy z uczniem,
d) zasady opieki nad uczniami podczas zajęć na uczelni.

Podczas realizacji projektu wypracowano:
- działania mające na celu zapoznawanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w zawodzie technik logistyk zawierające m.in.: rodzaje przykładowych technik/technologii, sposoby włączania ich w proces kształcenia, stosowanie nowych technik/technologii z uwzględnieniem wzroku, słuchu, dotyku, wykonywania pewnych czynności;
- przykładowe formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego przy udziale kadry szkoły wyższej, z uwzględnieniem zasobów technicznych uczelni w odniesieniu do zawodu technik logistyk.

Przykładowe rozwiązania w zakresie współpracy szkoły z uczelnią zostały pilotażowo wdrożone w ramach utworzonej przez UMK klasy patronackiej. Pilotaż został przeprowadzony w latach 2019/2021 w klasie o specjalności technik logistyk. Podczas pilotażu zweryfikowano poprawność opracowanych rozwiązań. Z uwagi na pandemię COVID-19 pierwotnie planowany dla klasy pierwszej pilotaż kontynuowany był w klasie drugiej i trzeciej technikum w roku szkolnym 2020/2021 oraz pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022.

W wyniku realizacji projektu powstał przykładowy model współpracy szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe z uczelnią uwzględniający współpracę z organizacjami branżowymi i pracodawcami.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Zespół Szkół Technicznych

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: widać dłonie, na klawiaturze laptopa
    Biznes, Miasto
    Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
  • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
  • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
  • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
  • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
  • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
  • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.