Sala gimnastyczna I LO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sala gimnastyczna I LO

Tytuł projektu:
Modernizacja i rozbudowa sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Wartość całkowita projektu: 1 534 349,99 zł
Koszty kwalifikowalne: 384 718 zł
Dofinansowanie: 250 066,70 zł
Wkład własny: 1 284 283,29 zł

Termin realizacji:
2010-2012

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
29 listopada 2011 r.

Opis projektu:
W skutek realizacji projektu, została oddana do użytku sala gimnastyczna z zapleczem, tym samym poprawie uległy warunki oraz jakość prowadzonych w obiekcie działań edukacyjnych. Zostały wyodrębnione nowe pomieszczenia magazynowe, polepszyło się zaplecze towarzyszące: uczniowie mogą korzystać z siłowni i sali rehabilitacyjnej. Ustalono następujące rozwiązanie techniczne: modernizacja istniejącej sali gimnastycznej i dobudowa w odległości 8 m podpiwniczonego budynku o konstrukcji murowanej, która stanowi jej zaplecze. W piwnicy znalazły się: przebieralnie, a także wentylatornia. Na parterze zlokalizowano siłownię, salę rehabilitacyjna, pokój nauczycielski, szatnię dla osób niepełnosprawnych z pomieszczeniem sanitarnym oraz sanitariat ogólnodostępny. Oba budynki połączono łącznikiem, w którym wygospodarowano miejsce na kotłownię, magazyn i pomieszczenie socjalne. W budynku istniejącej sali gimnastycznej, pomieszczenia, w których znajdowały się szatnie, zostały przeznaczone na magazyny sprzętu i wyposażenia sali. Projekt zakładał wyposażenie obiektu w wentylację mechaniczną. Poprawiło to komfort pracy i nauki dla wszystkich osób przebywających w obiekcie.

Umowa na wykonawstwo została podpisana w dniu 13.05.2011 r. prace zakończono w IV kwartale 2011 r. Działania promocyjne przeprowadzono w 2012 roku.

Realizator:
I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura edukacyjna
Rewitalizacja
Realizator: 
I Liceum Ogólnokształcące

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • Drogi, Miasto
  W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Na zdjęciu: łąka kwietna przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Eko, Miasto
  Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Miasto
  Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Miasto, Sport
  Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.
 • W imieniu Google, PFR i OChK Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza na szkolenie w ramach programu „Firmy Jutra”, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z narzędziami dla e-commerce i dowiedzą się, jakie dobre praktyki przybliżą ich sklep do osiągnięcia najlepszych wyników sprzedaży.
 • Podczas letniego wypoczynku pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa dot. przebywania nad wodą. Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Od 10 sierpnia 2022 r., po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 9.00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Polna/Ugory oraz Ugory/Watzenrodego. Są one związane z budową nowej linii tramwajowej.
 • W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.