Rewitalizacja Dworu Artusa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rewitalizacja Dworu Artusa

Tytuł projektu:
Rewitalizacja Dworu Artusa.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś Priorytetowa 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 820 086,74 zł
Koszty kwalifikowane: 655 288,29 zł
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 383 347,47 zł
Wkład własny: 436 739,27 zł

Data popisania umowy o dofinansowanie:
05.10.2012 r.

Termin realizacji:
kwiecień 2009 - marzec 2013

Opis projektu:
Celem głównym projektu było utrzymanie w dobrym stanie cennego zabytku na terenie objętym rewitalizacją. W wyniku realizacji przedsięwzięcia nastąpiło zmniejszenie zagrożenia niszczenia wnętrza i zewnętrznej części budynku, a tym samym spadku wartości obiektu znajdującego się na obszarze wpisanym na Listę UNESCO.
Celem szczegółowym była konserwacja i remont elementów budynku, wymagających działań profilaktycznych.

Projekt przyczynił się do osiągnięcia celu polityki europejskiej w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez ochronę, konserwację zabytkowej substancji, będącej wartością kulturową dla obecnych i przyszłych pokoleń. W najmniejszym stopniu nie wpływa na pogorszenie środowiska naturalnego.
Inwestycja objęła konserwację ścian Sali Wielkiej, odnowienie parkietów w reprezentacyjnych salach, konserwacje schodów i posadzki klatki głównej, naprawę witraży. Ponadto wykonano remont instalacji c.o, modernizację sieci telefonicznej, rozbudowę instalacji alarmowej, remont zadaszenia nad Kafeterią, części dachu i zabezpieczenie elewacji przed ptakami, remont toalet i sanitariatów oraz prace remontowe w portierni Dworu Artusa. Na skutek realizacji projektu nastąpiło podniesienie standardu reprezentacyjnej budowli w historycznym centrum miasta.

Rezultatami wdrożonego projektu jest:

 • Liczba imprez kulturalno-oświatowych organizowanych z wykorzystaniem infrastruktury objętej wsparciem – 302,
 • Liczba osób korzystająca z obiektu objętego wsparciem - 120 470,
 • Powierzchnia wyremontowanej/przebudowanej infrastruktury publicznej na terenie zrewitalizowanym - 1 516 m2.

Realizator:
Centrum Kultury Dwór Artusa

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Tematyka projektu: 
Infrastruktura kulturalna
Rewitalizacja
Realizator: 
Centrum Kultury Dwór Artusa

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.