Remont Przedszkola Miejskiego nr 4 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Remont Przedszkola Miejskiego nr 4

Tytuł projektu:
Kompleksowy remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 4, ul. Bydgoska 34 w Toruniu.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Opis projektu:
W ramach projektu przewidziano wykonanie kompleksowego remontu istniejącego budynku obejmującego: remont elewacji wraz z naprawą konstrukcji ścian, dachu budynku, stolarki okiennej i drzwiowej, wnętrza budynku, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z przyłączami. W wyniku realizacji projektu zabytkowy budynek został dostosowany do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych. Ponadto realizacja projektu zapewniła właściwe warunki do prowadzenia zajęć przedszkolnych dla 195 dzieci, wpływając również na jakość prowadzonych działań edukacyjnych. Kompleksowy remont budynku przyczynił się z pewnością zarówno do podniesienia walorów estetycznych Przedszkola Miejskiego nr 4, jak i poziomu bezpieczeństwa.

Umowa na wykonawstwo została podpisana w dniu 25.05.2010 r. Prace realizowano etapowo: etap I obejmujący główne roboty budowlane oraz wymianę przyłącza wodno-kanalizacyjnego został zakończony 30.08.2010 r. Etap II obejmujący remont pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej wewnętrznej oraz instalacji niskoprądowej realizowany był od 15.04.2011 r. do 26.08.2011 r.

Dane finansowe:
Wartość całkowita projektu: 672 331,98 zł
Kwota dofinansowania: 417 230,43 zł.

Okres realizacji:
2009–2011

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
9 lipca 2010 r.

Realizator:
Przedszkole Miejskie nr 4 w Toruniu

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura edukacyjna
Rewitalizacja
Realizator: 
Przedszkole Miejskie nr 4

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.