Remont Młodzieżowego Domu Kultury | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Remont Młodzieżowego Domu Kultury

Tytuł projektu:
Kompleksowy remont budynku Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Przedzamcze 15 w Toruniu.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Opis projektu:
Projekt polegał na odrestaurowaniu zabytkowego obiektu o powierzchni 1970,7 m2 wraz z infrastrukturą. Obejmował roboty polegające na: renowacji elewacji, remoncie dachów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu robót budowlanych zewnętrznych (wykonanie robót izolacyjnych, odgrzybieniowych ścian fundamentowych), robót budowlanych wewnętrznych (posadzki, węzły sanitarne, malarskie), wymianie wewnętrznej instalacji elektrycznej, modernizacji wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej i C.O., modernizacji zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych wraz z małą architekturą i oświetleniem zewnętrznym. Realizacja projektu zapewniła właściwe warunki do prowadzenia różnorodnych form zajęć rozwijających zainteresowania artystyczne dzieci i młodzieży (prawie 1 000 uczestników) oraz imprez o zasięgu miejskim, regionalnym i ogólnopolskim.

Umowa na wykonawstwo została podpisana w dniu 02.06.2010 r. Prace zakończono w IV kwartale 2011 r.

Dane finansowe:
Wartość całkowita projektu wyniosła 2 202 530 zł, dofinansowanie 1 357 415,41 zł (65%), a wkład własny 845 114,59 zł.

Termin realizacji:
2008–2011

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
9 lipca 2010 r.

Realizator:
Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura edukacyjna
Infrastruktura kulturalna
Rewitalizacja
Realizator: 
Młodzieżowy Dom Kultury

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • Drogi, Miasto
  W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Na zdjęciu: łąka kwietna przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Eko, Miasto
  Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Miasto
  Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Miasto, Sport
  Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.
 • W imieniu Google, PFR i OChK Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza na szkolenie w ramach programu „Firmy Jutra”, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z narzędziami dla e-commerce i dowiedzą się, jakie dobre praktyki przybliżą ich sklep do osiągnięcia najlepszych wyników sprzedaży.
 • Podczas letniego wypoczynku pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa dot. przebywania nad wodą. Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Od 10 sierpnia 2022 r., po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 9.00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Polna/Ugory oraz Ugory/Watzenrodego. Są one związane z budową nowej linii tramwajowej.
 • W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.