Przyjazny e-urząd – podniesienie jakości usług w zakresie podatków i opłat lokalnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przyjazny e-urząd – podniesienie jakości usług w zakresie podatków i opłat lokalnych

Tytuł projektu:
Inowrocław, Bydgoszcz, Gniezno Sopot, Toruń (IBGST) - przyjazny e-urząd – podniesienie jakości usług w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne”

Realizator:
Lider - Gmina Miasta Inowrocławia
Partnerzy: Gmina Miasta Toruń (Biuro Projektów Informatycznych), Gminy Miast: Bydgoszcz, Gniezno i Sopot oraz F5 Konsulting Sp. z o.o

Dane finansowe:
Lider oraz partnerzy:
Koszt całkowity: 1 396 514,86 zł
Kwota dofinansowania: 1 176 982,72 zł
Wkład własny jst: 219 532,14 zł
Źródła dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Gmina Miasta Toruń:
Koszt całkowity: 283 552,85 zł
Kwota dofinansowania: 242 742,53 zł
Wkład własny: 40 810,32 zł
Źródła dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
5.10.2016 r.

Termin realizacji:
1.09.2016 r. - 31.05.2018 r.

Opis projektu:
Celem projektu było podniesienie efektywności zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami w pięciu gminach miejskich: Bydgoszcz, Gniezno, Inowrocław, Sopot oraz Toruń, poprzez wdrożenie rozwiązań zarządczych i informatycznych usprawniających świadczenie ww. usług oraz podniesienie kompetencji 166 pracowników.

Zrealizowano następujące zadania:
Zadanie 1. Wdrażanie rozwiązań w zakresie elektronizacji procesu obsługi podatkowej, automatyzacji rozliczeń i poprawy dostępności do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy w Miastach: Inowrocław, Bydgoszcz, Gniezno, Sopot i Toruń.

Zadanie 2. Doskonalenie kompetencji kadr Miast: Inowrocław, Bydgoszcz, Gniezno, Sopot i Toruń w obszarach istotnych dla efektywności usług w zakresie podatków i opłat lokalnych.

Zadanie 3. Wdrażanie rozwiązań zarządczych w Urzędach Miast: Inowrocław i Toruń, poprawiających jakość obsługi klientów.

Zadanie 4. Wdrażanie rozwiązań poprawiających dostęp do usług administracyjnych oraz informacji o lokalach użytkowych i nieruchomościach gruntowych przeznaczonych pod inwestycje w Miastach: Bydgoszcz, Gniezno, Sopot i Toruń.

Zadanie 5. Doskonalenie kompetencji kadr Miast: Inowrocław, Bydgoszcz, Gniezno, Sopot i Toruń w obszarach istotnych dla efektywności usług w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Zadanie 6. Wdrażanie rozwiązań w zakresie skutecznej realizacji umów najmu i dzierżawy oraz elektronizacji procesu świadczenia usług i ewidencji nieruchomości w Miastach: Inowrocław, Gniezno i Sopot.

W wyniku realizacji projektu pięć jednostek samorządu terytorialnego wdrożyło rozwiązania usprawniające pracę urzędu w obszarze obsługi podatkowej przedsiębiorców oraz zarządzania nieruchomościami.

Szczegółowy harmonogram udzielonego wsparcia znajduje się na stronie internetowej projektu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Tematyka projektu: 
E-usługi
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Projektów Informatycznych

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.