www.torun.pl

Przebudowa placu A.Hoffmanna

Tytuł projektu:
Przebudowa skrzyżowania na Placu prof. A. Hoffmanna wraz z przebudową ul. Gen. J. Bema na odcinku od Placu prof. A. Hoffmanna do ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Etap I - Przebudowa skrzyżowania na Placu prof. A. Hoffmanna.

Program Operacyjny:
Program Operacyjny infrastruktura i Środowisko
Priorytet VIII „Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe”
Działanie 8.1 „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu : 8 427 816,90 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 6 802 576,65 zł.

Data podpisania umowy:
Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie w dniu 25 lutego 2011 r.

Termin realizacji:
2009-2012

Opis projektu:
Projekt został zakończony pod względem rzeczowym. Roboty budowlane zostały odebrane na podstawie protokołu odbioru końcowego z dnia 08.05.2012 r. W dniu 22 maja 2012 r. miało miejsce uroczyste otwarcie przedmiotowej inwestycji drogowej.

Dzięki realizacji projektu trudne i niebezpieczne skrzyżowanie zamieniło się w nowoczesne rondo z wyspą o średnicy 56 m, na które kierowcy mogą wjeżdżać zmodernizowanymi jezdniami z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. W celu poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu przebudowano również wloty na skrzyżowanie i zmodernizowano torowisko przebiegające w ciągu ul. Kraszewskiego i Broniewskiego. Przebudowa skrzyżowania wymagała przesunięcia torów w kierunku północnym.

W ramach przebudowy infrastruktury drogowej wokół ronda powstały nowe chodniki i asfaltowe ścieżki rowerowe. Drogowcy z firmy Skanska zmodernizowali kanalizację deszczową, wymienili oświetlenie i wykonali prace związane z zagospodarowaniem zieleni. Z uwagi na konieczność zapewnienia większego bezpieczeństwa pieszych zainstalowano również nową sygnalizację świetlną.

Realizator:
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura drogowa
Realizator: 
Miejski Zarząd Dróg

Najczęściej czytane aktualności

 • Strajk nauczycieli w Toruniu
  Miasto
  24 kwietnia do strajku nie przystąpiło 9 przedszkoli i dwie szkoły oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Kultura, Miasto
  W Dworze Artusa miała miejsce inauguracja XIX Festiwalu Nauki i Sztuki. Uświetnił ją koncert pt. „Język muzyki filmowej”.
 • Miasto
  „Pomagamy” to toruński program wsparcia rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością mieszkających na terenie Gminy Miasta Toruń na lata 2019-2023. O jego realizacji zdecydowała Rada Miasta podczas 6. sesji w dniu 11 kwietnia 2019 roku.
 • Miasto, Sport
  Podsumowanie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.
 • Biznes, Miasto
  Dlaczego warto pokazywać toruńską starówkę z innej perspektywy? Jak pogodzić cele biznesowe i wymagania konserwatora zabytków? Czym przyciągać gości do swojego hotelu? O tym, w kolejnym odcinku cyklu filmowego „Tak się robi biznes na starówce!”rozmawialiśmy z Michałem Durmowiczem, właścicielem hotelu Nicolaus.
 • Od 2 maja 2019 roku Urząd Pocztowy na lewobrzeżu będzie działał w nowej lokalizacji – przy ul. Łódzkiej 35.
 • Trwa realizacja programu „Poznaj naszą firmę" organizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. W środę 24 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy o profilu technik technologii żywności z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO odwiedzili zakład firmy Marwit w gminie Zławieś Wielka. Program „Poznaj naszą firmę” ma na celu promocję...
 • Już w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku wystartuje ósma edycja biegu „Run Toruń – Zwiedzaj ze zdrowiem”.
 • W weekend 27-28 kwietnia 2019 roku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pikniku popularnonaukowym "Miasto komunikacji - komunikacja miasta".
 • W dniach 29 kwietnia, 2 i 4 maja 2019 r. inaczej będą funkcjonowały kasy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • 27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.
 • Superbohaterowie to nowy cykl kreatywnych spotkań dla dzieci, podczas których najmłodsi mogą spotkać znane i inspirujące osoby, a także poznać świat kultury i sztuki z zupełnie innej strony! W sobotę, 27 kwietnia, odbędą się drugie, bezpłatne warsztaty taneczne z Agnieszką Zaleśną.
 • Nowa podbudowa i nawierzchnia, sygnalizacja świetlna, droga rowerowa oraz zieleń – tak będzie wyglądać po remoncie ul. Żółkiewskiego. Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na realizację tego zadania. Wszystkie zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 8 maja br.