Przebudowa budynku przy ul. Strumykowej 4 w Toruniu pod ekspozycję pn. „Świat Toruńskiego Piernika” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przebudowa budynku przy ul. Strumykowej 4 w Toruniu pod ekspozycję pn. „Świat Toruńskiego Piernika”

Tytuł projektu:
Przebudowa budynku przy ul. Strumykowej 4 w Toruniu wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Muzeum Okręgowego w Toruniu pod ekspozycję pn. „Świat Toruńskiego Piernika”

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś Priorytetowa 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 4 591 291,11 zł
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 540 445,58 zł

Data podpisania umowy:
24.09.2013 r.

Termin realizacji:
czerwiec 2011 r. – wrzesień 2015 r.

Opis projektu:
Projekt polegał na przeprowadzeniu prac budowlanych, instalacyjnych i adaptacyjnych w budynku przy ul. Strumykowej 4 w Toruniu, które pozwoliły przystosować budynek XIX-wiecznej fabryki pierników na potrzeby nowej placówki muzealnej, stanowiącej oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Roboty budowlane w budynku obejmowały następujące działania inwestycyjne: przebudowa budynku, przebudowa instalacji sanitarnej, przebudowa instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji bezpieczeństwa, wymiana nawierzchni na dziedzińcu frontowym i tylnym wraz z montażem elementów małej architektury.

W wyniku realizacji projektu osiągnięto m.in. następujące cele:

 • zwiększenie liczby placówek pełniących funkcje kulturalne, gospodarcze i edukacyjne;
 • poprawa stanu technicznego infrastruktury Starego Miasta poprzez modernizację infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej budynku;
 • dostosowanie zabytkowego obiektu do przestrzeni o wysokich walorach kulturowych poprzez poprawę jego estetyki;
 • zwiększenie wartości użytkowej infrastruktury budynku poprzez jego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych;
 • poprawa poziomu bezpieczeństwa w nowomiejskiej części Starego Miasta poprzez zastosowanie monitoringu wizyjnego na terenie obiektu.

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura kulturalna
Rewitalizacja
Turystyka i rekreacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • Drogi, Miasto
  W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Na zdjęciu: łąka kwietna przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Eko, Miasto
  Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Miasto
  Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Miasto, Sport
  Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.
 • W imieniu Google, PFR i OChK Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza na szkolenie w ramach programu „Firmy Jutra”, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z narzędziami dla e-commerce i dowiedzą się, jakie dobre praktyki przybliżą ich sklep do osiągnięcia najlepszych wyników sprzedaży.
 • Podczas letniego wypoczynku pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa dot. przebywania nad wodą. Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Od 10 sierpnia 2022 r., po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 9.00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Polna/Ugory oraz Ugory/Watzenrodego. Są one związane z budową nowej linii tramwajowej.
 • W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.