O0961 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0961

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0961
Tytuł projektu: 
Mniejszy dług Lepsza Przyszłość.
Lokalizacja: 
Budżet miasta Torunia.
Opis projektu: 
Mniejszy dług, lepsza przyszłość to projekt, który zakłada nadpłatę zadłużenia miasta w wysokości 500 000 złotych przy wykorzystaniu budżetu obywatelskiego. Nadpłata ta pozwoliłaby zmniejszyć zadłużenie miasta i poprawić sytuację finansową Warszawy. W ramach projektu mieszkańcy miasta mieliby możliwość głosowania na tę propozycję w ramach budżetu obywatelskiego i wskazania, jakie inwestycje powinny zostać odłożone, aby środki na nadpłatę długu mogły zostać przekierowane. Dzięki temu mieszkańcy miasta mieliby bezpośredni wpływ na decyzje dotyczące finansów miasta oraz zyskaliby większą świadomość w zakresie zarządzania finansami publicznymi. Projekt "Mniejszy dług, lepsza przyszłość" ma na celu zapewnienie stabilności finansowej miasta i zwiększenie jego atrakcyjności dla inwestorów, co z kolei może przyczynić się do rozwoju gospodarczego miasta oraz poprawy jakości życia jego mieszkańców.
Budżet na rok: 
2024

GŁOSOWANIE:

  • od 23 września 2023, godz. 00:01
  • do 2 października 2023, godz. 23:59

Zapoznaleś sie już z projektami?

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.