Nowa siedziba TFPK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa siedziba TFPK

Tytuł projektu:
Modernizacja budynku przy ulicy Kopernika 27 - nowa siedziba TFPK Sp. z o.o.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Całkowity koszt projektu (z kosztami niekwalifikowanymi): 909 169,14 zł
Kwota dofinansowania (50%): 434 169,43 zł

Opis przedsięwzięcia:
Zakres prac objętych projektem to wykonanie robót remontowo-budowlanych i instalacyjnych w budynku będącym pod opieką konserwatorską (budynek pochodzi z 1880 roku i jest objęty uzgodnieniami konserwatorskimi), polegających na remoncie i aranżacji pomieszczeń piwnic z przeznaczeniem na archiwum, przebudowie strychu i klatki schodowej, naprawie dachu, opracowaniu kolorystyki ścian, podłóg i elewacji; a ponadto instalacji wewnętrznych, wymianie grzejników; instalacji niskoprądowej; elektrycznej, alarmowej, telefonicznej, informatycznej, radiowo-telewizyjnej, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii i uzgodnień, wymianie luźnych tynków, wykonaniu gładzi gipsowej, wymianie stolarki okiennej, częściowej wymianie stropów, remoncie posadzek i elewacji frontowej.

Na powierzchnię użytkową składa się: piwnica 41,42m², parter 53,86m², I piętro 49,9m², II piętro 50,33m², poddasze 35,2 m². Po pracach remontowych powierzchnia użytkowa kamienicy TFPK Sp. z o.o. wynosi 230m².

Po remoncie w budynku poza pomieszczeniami biurowymi znalazła się sala szkoleniowo-konferencyjna wraz z zapleczem kuchennym i WC (na 30 osób – II piętro) oraz archiwa piwniczne, serwerownia.

Termin realizacji:
Remont kamienicy trwał od maja 2010 r. do stycznia 2011 r.

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30 grudnia 2010 r.

Realizator:
Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Przedsiębiorczość i otoczenie biznesu
Rewitalizacja
Realizator: 
Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • Drogi, Miasto
  W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Na zdjęciu: łąka kwietna przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Eko, Miasto
  Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Miasto
  Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Miasto, Sport
  Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.
 • W imieniu Google, PFR i OChK Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza na szkolenie w ramach programu „Firmy Jutra”, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z narzędziami dla e-commerce i dowiedzą się, jakie dobre praktyki przybliżą ich sklep do osiągnięcia najlepszych wyników sprzedaży.
 • Podczas letniego wypoczynku pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa dot. przebywania nad wodą. Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Od 10 sierpnia 2022 r., po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 9.00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Polna/Ugory oraz Ugory/Watzenrodego. Są one związane z budową nowej linii tramwajowej.
 • W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.