Nowa siedziba TFPK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowa siedziba TFPK

Tytuł projektu:
Modernizacja budynku przy ulicy Kopernika 27 - nowa siedziba TFPK Sp. z o.o.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Priorytet 7 „Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy”
Działanie 7.1 „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast”

Dane finansowe:
Całkowity koszt projektu (z kosztami niekwalifikowanymi): 909 169,14 zł
Kwota dofinansowania (50%): 434 169,43 zł

Opis przedsięwzięcia:
Zakres prac objętych projektem to wykonanie robót remontowo-budowlanych i instalacyjnych w budynku będącym pod opieką konserwatorską (budynek pochodzi z 1880 roku i jest objęty uzgodnieniami konserwatorskimi), polegających na remoncie i aranżacji pomieszczeń piwnic z przeznaczeniem na archiwum, przebudowie strychu i klatki schodowej, naprawie dachu, opracowaniu kolorystyki ścian, podłóg i elewacji; a ponadto instalacji wewnętrznych, wymianie grzejników; instalacji niskoprądowej; elektrycznej, alarmowej, telefonicznej, informatycznej, radiowo-telewizyjnej, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii i uzgodnień, wymianie luźnych tynków, wykonaniu gładzi gipsowej, wymianie stolarki okiennej, częściowej wymianie stropów, remoncie posadzek i elewacji frontowej.

Na powierzchnię użytkową składa się: piwnica 41,42m², parter 53,86m², I piętro 49,9m², II piętro 50,33m², poddasze 35,2 m². Po pracach remontowych powierzchnia użytkowa kamienicy TFPK Sp. z o.o. wynosi 230m².

Po remoncie w budynku poza pomieszczeniami biurowymi znalazła się sala szkoleniowo-konferencyjna wraz z zapleczem kuchennym i WC (na 30 osób – II piętro) oraz archiwa piwniczne, serwerownia.

Termin realizacji:
Remont kamienicy trwał od maja 2010 r. do stycznia 2011 r.

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30 grudnia 2010 r.

Realizator:
Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Przedsiębiorczość i otoczenie biznesu
Rewitalizacja
Realizator: 
Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.