Ruszył system Moje Auto SMS | www.torun.pl

Ruszył system Moje Auto SMS

Miasto
Data publikacji: 05 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego

Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.

System nosi nazwę MOJE AUTO SMS i polega na wysłaniu na specjalny numer 799 448 018 wiadomości SMS z danymi pojazdu, którego ma dotyczyć wizyta w WOM. W wiadomości SMS należy podać wyłącznie:

 • numer rejestracyjny pojazdu - zarejestrowanego na terytorium RP;
 • numer VIN pojazdu, w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Poprzez system mieszkańcy umówią się na załatwienie takich spraw, jak:
•    rejestracja pojazdu,
•    wymiana dowodu rejestracyjnego,
•    dokonanie zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym,
•    uzyskanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu.

- Wprowadzenie systemu wiąże się ze zgłoszeniami, jakie kierują do nas mieszkańcy Torunia, informując, iż chcieliby, abyśmy dalej usprawniali system rejestracji pojazdów, ale także innych spraw związanych z dokumentami kierowców – wyjaśnił prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w dniu 5 sierpnia 2021 r. - Tylko w roku 2021 Wydział Obsługi Mieszkańców odnotował około 30 tys. tego typu spraw.

- System Moje Auto SMS jest rozwiązaniem autorskim, które powstało przy współpracy dwóch wydziałów – Wydziału Obsługi Mieszkańców i Biura Projektów Informatycznych, które stworzyło aplikację do jego obsługi. To nowatorskie rozwiązanie na skalę kraju. Podobnie działającym rozwiązaniem jest ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19powiedział Mariusz Szefera, dyrektor Biura Projektów Informatycznych.

Plakat Moje Auto SMS

Kliknij w plakat, aby powiększyć.


Jak wygląda procedura?

 1. Wyślij SMS-a na nr 799 448 018 z danymi pojazdu, którego dotyczyć ma wizyta (nr rejestracyjny lub VIN, w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy)
 2. W przeciągu trzech dni roboczych od wysłania zgłoszenia pracownik Urzędu Miasta Torunia skontaktuje się z Tobą telefonicznie w godzinach między 8:00 a 17:00 i wyznaczy termin wizyty. W trakcie rozmowy podać należy imię i nazwisko osoby zgłaszającej. W przypadku wydłużenia terminu pierwszego kontaktu, mieszkaniec otrzyma wiadomość SMS o przewidywanym terminie kontaktu.
 3. Po rozmowie otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem terminu wizyty.
 4. Przygotuj wszystkie potrzebne dokumenty i przyjdź nie szybciej niż na 10 minut przed umówioną wizytą

Do pobrania:

>>> Wykaz potrzebnych dokumentów


- Jeżeli klient nie będzie odbierać telefonu, wówczas jednego dnia będziemy podejmować dwie próby skontaktowania się z nim, jeśli one się nie powiodą – przesłany zostanie kolejny SMS informujący, że te próby podejmowaliśmy. W tym SMS-ie będzie też informacja o terminie kolejnej próby kontaktu. Jeżeli i ta trzecia próba również się nie powiedzie, wtedy mieszkaniec otrzyma z góry wyznaczony termin na realizację sprawy i będzie miał 24 godziny na jego potwierdzenie.Jeśli i tego nie zrobi, otrzyma wiadomość SMS z informacją o braku potwierdzenia wizyty oraz o anulowaniu zgłoszeniatłumaczyła Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Ważne! Umówiona wizyta dotyczyć może tylko i wyłączenie pojazdu wskazanego w wiadomości SMS. Nie dopuszcza się zamiany pojazdu wskazanego w wiadomości SMS na inny pojazd.

- Jesteśmy już gotowi do przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców – zachęcamy wszystkich do wysyłania smsów. Do końca sierpnia trwa testowanie tej usługi, żeby w razie potrzeby móc na bieżąco wprowadzać modyfikacje. Ruszamy także z kampanią informacyjną - dzwoniąc do Wydziału Obsługi Mieszkańców, klienci usłyszą dokładną instrukcję, jak wykonać zgłoszenie. W przestrzeni miejskiej pojawią się także plakaty, billboardy, ulotki – powiedziała Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Do pobrania:
>>> Regulamin MOJE AUTO SMS


Cały czas możliwe są inne formy kontaktu z Wydziałem Obsługi Mieszkańców:
•    umówienie wizyty za pomocą systemu rezerwacji internetowej dostępnej na stronie http://rezerwacja.um.torun.pl
•    poprzez infolinię: 56 611 87 09 w godz. od 8:00 do 10:00
•    wysyłając e-mail pod adres: wom@um.torun.pl.

Wnioski z zakresu ww. spraw można złożyć również korespondencyjnie:
•    za pośrednictwem skrzynek podawczych znajdujących się w siedzibach urzędu,
•    za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej www.esp.pwpw.pl,
•    za pośrednictwem paczkomatów Inpost.

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.