Ruszył system Moje Auto SMS | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ruszył system Moje Auto SMS

Miasto
Data publikacji: 05 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego

Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.

System nosi nazwę MOJE AUTO SMS i polega na wysłaniu na specjalny numer 799 448 018 wiadomości SMS z danymi pojazdu, którego ma dotyczyć wizyta w WOM. W wiadomości SMS należy podać wyłącznie:

 • numer rejestracyjny pojazdu - zarejestrowanego na terytorium RP;
 • numer VIN pojazdu, w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Poprzez system mieszkańcy umówią się na załatwienie takich spraw, jak:
•    rejestracja pojazdu,
•    wymiana dowodu rejestracyjnego,
•    dokonanie zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym,
•    uzyskanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu.

- Wprowadzenie systemu wiąże się ze zgłoszeniami, jakie kierują do nas mieszkańcy Torunia, informując, iż chcieliby, abyśmy dalej usprawniali system rejestracji pojazdów, ale także innych spraw związanych z dokumentami kierowców – wyjaśnił prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w dniu 5 sierpnia 2021 r. - Tylko w roku 2021 Wydział Obsługi Mieszkańców odnotował około 30 tys. tego typu spraw.

- System Moje Auto SMS jest rozwiązaniem autorskim, które powstało przy współpracy dwóch wydziałów – Wydziału Obsługi Mieszkańców i Biura Projektów Informatycznych, które stworzyło aplikację do jego obsługi. To nowatorskie rozwiązanie na skalę kraju. Podobnie działającym rozwiązaniem jest ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19powiedział Mariusz Szefera, dyrektor Biura Projektów Informatycznych.

Plakat Moje Auto SMS

Kliknij w plakat, aby powiększyć.


Jak wygląda procedura?

 1. Wyślij SMS-a na nr 799 448 018 z danymi pojazdu, którego dotyczyć ma wizyta (nr rejestracyjny lub VIN, w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy)
 2. W przeciągu trzech dni roboczych od wysłania zgłoszenia pracownik Urzędu Miasta Torunia skontaktuje się z Tobą telefonicznie w godzinach między 8:00 a 17:00 i wyznaczy termin wizyty. W trakcie rozmowy podać należy imię i nazwisko osoby zgłaszającej. W przypadku wydłużenia terminu pierwszego kontaktu, mieszkaniec otrzyma wiadomość SMS o przewidywanym terminie kontaktu.
 3. Po rozmowie otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem terminu wizyty.
 4. Przygotuj wszystkie potrzebne dokumenty i przyjdź nie szybciej niż na 10 minut przed umówioną wizytą

Do pobrania:

>>> Wykaz potrzebnych dokumentów


- Jeżeli klient nie będzie odbierać telefonu, wówczas jednego dnia będziemy podejmować dwie próby skontaktowania się z nim, jeśli one się nie powiodą – przesłany zostanie kolejny SMS informujący, że te próby podejmowaliśmy. W tym SMS-ie będzie też informacja o terminie kolejnej próby kontaktu. Jeżeli i ta trzecia próba również się nie powiedzie, wtedy mieszkaniec otrzyma z góry wyznaczony termin na realizację sprawy i będzie miał 24 godziny na jego potwierdzenie.Jeśli i tego nie zrobi, otrzyma wiadomość SMS z informacją o braku potwierdzenia wizyty oraz o anulowaniu zgłoszeniatłumaczyła Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Ważne! Umówiona wizyta dotyczyć może tylko i wyłączenie pojazdu wskazanego w wiadomości SMS. Nie dopuszcza się zamiany pojazdu wskazanego w wiadomości SMS na inny pojazd.

- Jesteśmy już gotowi do przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców – zachęcamy wszystkich do wysyłania smsów. Do końca sierpnia trwa testowanie tej usługi, żeby w razie potrzeby móc na bieżąco wprowadzać modyfikacje. Ruszamy także z kampanią informacyjną - dzwoniąc do Wydziału Obsługi Mieszkańców, klienci usłyszą dokładną instrukcję, jak wykonać zgłoszenie. W przestrzeni miejskiej pojawią się także plakaty, billboardy, ulotki – powiedziała Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Do pobrania:
>>> Regulamin MOJE AUTO SMS


Cały czas możliwe są inne formy kontaktu z Wydziałem Obsługi Mieszkańców:
•    umówienie wizyty za pomocą systemu rezerwacji internetowej dostępnej na stronie http://rezerwacja.um.torun.pl
•    poprzez infolinię: 56 611 87 09 w godz. od 8:00 do 10:00
•    wysyłając e-mail pod adres: wom@um.torun.pl.

Wnioski z zakresu ww. spraw można złożyć również korespondencyjnie:
•    za pośrednictwem skrzynek podawczych znajdujących się w siedzibach urzędu,
•    za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej www.esp.pwpw.pl,
•    za pośrednictwem paczkomatów Inpost.

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Awans odbiera Aleksandra Ogrodowska
  Miasto
  Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • Kazimierz Bryndal z Medalem Prezydenta Miasta Torunia Thorunium w 2009 r.
  Miasto
  W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.