Konkurs pt. "Koty Mikołaja Kopernika" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konkurs pt. "Koty Mikołaja Kopernika"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Dom Harcerza w Toruniu ogłosiło Miejski Konkurs Plastyczny pn. „Koty Mikołaja Kopernika".

Celem konkursu jest kształtowanie w zakresie edukacji artystycznej i naukowej, kształtowanie postawy szacunku do zwierząt oraz pobudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży.

Uczestnicy mają do wykonania kompozycję malarską lub rysunkową pt. „Koty Mikołaja Kopernika”.

Co wiemy o Mikołaju Koperniku?
Wiemy, że urodził się w Toruniu w zamożnej rodzinie. Był człowiekiem wielu talentów, był astronomem, kanonikiem, prawnikiem, matematykiem, lekarzem i ekonomistą. Interesował się też: astrologią, strategią wojskową i filologią grecką. Miał 2 młodsze siostry i starszego brata.
W dzieciństwie miał złamany nos. Posiadał również talent malarski...

A czy Mikołaj Kopernik był miłośnikiem zwierząt? Wiele wskazuje na to, że tak. Naukowcy znaleźli w księgach włosy z kociej sierści! Skoro pozwalał im chodzić po księgach, to musiał ich kochać. W starożytnym Egipcie uważano koty za święte zwierzęta, były one wielbione i przynosiły szczęście. Do tej pory każdemu, kto posiada kota, zwierzęta te upiększają dni swoim mrukiem uspokajają i relaksują. Kochają też zabawy, są zwinne i zabawne.

Wymagania formalne:

 • Format: A3 i większy (bez oprawy),
 • Techniki TYLKO MALARSKIE lub RYSUNKOWE(farby plakatowe, akryl, tempera, akwarela
  i pastele olejne, pisaki, tusze, ołówki, węgle (zabezpieczone) oraz mieszane),
 • Opis na odwrocie: imię i nazwisko autora, wiek autora, tytuł, nazwa i adres szkoły
  lub placówki, telefon i e-mail placówki, imię i nazwisko nauczyciela,
 • Ocena prac: przegląd profesjonalnego jury w grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat,
  16-19 lat.
 • Termin nadsyłania prac: 17 lutego 2023 roku (liczy się data stempla pocztowego pracy)
 • Adres organizatora: Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Dom Harcerza, Rynek Staromiejski 7, Toruń
 • Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora

Więcej: https://www.domharcerza.torun.pl/images/pdf/kotyMikolajaKopernikaREGULAMIN.pdf?fbclid=IwAR2lOYuFeX6SocwEV1dddwroxjG8VbKHS9KAGlq8As-m-KHrGsFer2hs0T8

Data: 
17.02.2023 20:30
Miejsce: 
Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Dom Harcerza
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Grafika informująca o akcji Skrzynka Dobrych Słów
  Miasto, MZK
  Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: niebieska tabliczka z białym napisem: plac 4 Czerwca
  Miasto
  12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.