Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W ramach ogólnopolskiego projektu „Wstrzymał słońce ruszył ziemię” odbędzie się konkurs fotograficzny "Mikołaj Kopernik w obiektywie" dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Dzieci pt. „Mikołaj Kopernik w obiektywie” jest Przedszkole Miejskie Nr 13 im. Mikołaja Kopernika z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu.

Cele konkursu to: uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika poprzez przybliżenie sylwetki astronoma oraz jego dorobku naukowego, rozwijanie wrażliwości artystycznej w dziedzinie fotografii, zachęcanie do utrwalania ważnych miejsc, postaci w formie zdjęcia oraz popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Warunki uczestnictwa w Konkursie:

 •     zrobienie zdjęcia, będącego twórczą interpretacją tytułu Konkursu,
 •     nadesłanie fotografii w postaci odbitki w dowolnym formacie na adres przedszkola,
 •     załączenie wypełnionego formularzu uczestnictwa w konkursie, w którym zawarte są dane Autora, jego Opiekun, akceptacja regulaminu i zgoda na przetwarzanie danych osobowych (RODO).


Prace prosimy przesłać pocztą do 31 stycznia 2023 r. (decyduje data wpłynięcia pracy) pod adres:
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
ul. Konstytucji 3-go Maja 14
87-100 Toruń
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Mikołaj Kopernik w obiektywie”.
Prace można też dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu) w godzinach otwarcia 7–15 do 31 stycznia 2023 r.

Komisja Konkursowa wyłoni Laureatów I, II i III miejsce, może także przyznać wyróżnienia. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo- Metodycznej (18 lutego 2023) w siedzibie organizatora: https://www.torun.pl/pl/ogolnopolskie-forum-metodyczne-dla-nauczycieli. Dopuszcza się możliwość wysłania nagród na wskazany przez laureata adres. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i podziękowania dla nauczycieli w formie elektronicznej. Nazwiska Laureatów zostaną podane na stronie internetowej organizatora www. pm-13.pl , do dnia 10 lutego 2023 r.

Data: 
31.01.2023 15:00
Miejsce: 
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wirok z drona na zieleń
  Kultura, Miasto
  „Dzień Dziecka” to hasło przewodnie nadchodzącego weekendu! Dla najmłodszych mieszkańców Torunia i ich rodziców atrakcji nie zabraknie A do tego – mamy Kontakt z teatrem. Festiwal trwa!
 • Kultura, Miasto
  Instytucje toruńskie przygotowały dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Publikujemy listę wybranych wydarzeń. Sprawdź jak ciekawie w Toruniu spędzić czas wraz ze swoimi pociechami.
 • Miasto
  2 czerwca 2023 r. poznaliśmy laureatów etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W 2023 - jubileuszowym roku 550. urodzin Mikołaja Kopernika - uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski uczestniczyli w trzyetapowym konkursie interdyscyplinarnym, dotyczącym życia astronoma i dziedzin, którymi się...
 • Miasto
  Na Rynku Staromiejskim w Toruniu 2 czerwca 2023 r. odbyły się główne obchody rocznicowe z okazji 100-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Artylerii. - Toruń jest stolicą polskiej artylerii. Artyleria pokochała Toruń miłością niezwykłą, bo przetrwała z nią wichry wojny i czas pokoju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Obecny na uroczystości...
 • Miasto, Sport
  Blisko 500 niepełnosprawnych zawodników z całego regionu kujawsko-pomorskiego przyjechało do Torunia na XII Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Miejskim przy ul.Bema.
 • Przedstawiciele wszystkich toruńskich placówek muzealnych spotkali się 2 czerwca 2023 r. w ratuszu z okazji Dnia Muzealnika.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2023/2024 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2023/2024 do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami po raz dwunasty organizuje na Stadionie Miejskim olimpiadę sportową skierowaną do osób niepełnosprawnych.
 • Toruński TBS Sp. z o.o. od 1-30 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 prowadzi nabór wniosków dla kandydatów na mieszkania przy ul. Poznańskiej 296B na Osiedlu Glinki. Do rozdysponowania będzie 75 mieszkań o powierzchni użytkowej od 30 m2 do 57 m2.
 • Uczniowie z całej Polski przyjechali do Torunia, by 2 czerwca 2023 r. wziąć udział w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
 • Na Rynku Staromiejskim w Toruniu 2 czerwca 2023 r. odbyły się główne obchody rocznicowe z okazji 100-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Artylerii. - Toruń jest stolicą polskiej artylerii. Artyleria pokochała Toruń miłością niezwykłą, bo przetrwała z nią wichry wojny i czas pokoju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Obecny na uroczystości...
 • Katarzyna Dąbrowska pełni od 1 czerwca 2023 r. funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Torunia ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
 • Finał 6. edycji Konkursu Przyrodniczo-Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika” odbył się 30 maja 2023 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.