Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W ramach ogólnopolskiego projektu „Wstrzymał słońce ruszył ziemię” odbędzie się konkurs fotograficzny "Mikołaj Kopernik w obiektywie" dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Dzieci pt. „Mikołaj Kopernik w obiektywie” jest Przedszkole Miejskie Nr 13 im. Mikołaja Kopernika z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu.

Cele konkursu to: uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika poprzez przybliżenie sylwetki astronoma oraz jego dorobku naukowego, rozwijanie wrażliwości artystycznej w dziedzinie fotografii, zachęcanie do utrwalania ważnych miejsc, postaci w formie zdjęcia oraz popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Warunki uczestnictwa w Konkursie:

 •     zrobienie zdjęcia, będącego twórczą interpretacją tytułu Konkursu,
 •     nadesłanie fotografii w postaci odbitki w dowolnym formacie na adres przedszkola,
 •     załączenie wypełnionego formularzu uczestnictwa w konkursie, w którym zawarte są dane Autora, jego Opiekun, akceptacja regulaminu i zgoda na przetwarzanie danych osobowych (RODO).


Prace prosimy przesłać pocztą do 31 stycznia 2023 r. (decyduje data wpłynięcia pracy) pod adres:
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
ul. Konstytucji 3-go Maja 14
87-100 Toruń
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Mikołaj Kopernik w obiektywie”.
Prace można też dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu) w godzinach otwarcia 7–15 do 31 stycznia 2023 r.

Komisja Konkursowa wyłoni Laureatów I, II i III miejsce, może także przyznać wyróżnienia. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo- Metodycznej (18 lutego 2023) w siedzibie organizatora: https://www.torun.pl/pl/ogolnopolskie-forum-metodyczne-dla-nauczycieli. Dopuszcza się możliwość wysłania nagród na wskazany przez laureata adres. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i podziękowania dla nauczycieli w formie elektronicznej. Nazwiska Laureatów zostaną podane na stronie internetowej organizatora www. pm-13.pl , do dnia 10 lutego 2023 r.

Data: 
31.01.2023 15:00
Miejsce: 
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
  Miasto
  Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
 • Na zdjęciu: para seniorów idzie leśną drogą, pomagają sobie kijkami
  Miasto
  Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • Korekta rozkładu jazdy linii 111
  MZK
  Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Na zdjęciu: duży pies - owczarek niemiecki leży na trawie
  Eko, Miasto
  Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Grafika przedstawia obrys sprzedanej działki przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • - We wtorek 16 kwietnia 2024 r. od godz. 14:21 do godz. 18:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego nadal punktowo prognozowane są burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • 20 kwietnia torunianie będą mogli wziąć udział w akcji „Wiosenne porządki z MPO".
 • Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia Zbigniewa Fiderewicza na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dot. podjęcia aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa położonych w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 1.
 • Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
 • Podczas przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego, w jego zachodniej części, odkryty został mur oporowy wiślanej skarpy. Obiekt został zbadany, a następnie zasypany. Teraz jego położenie zostało uwzględnione w nawierzchni jezdni, która nad nim przebiega.
 • Sandra Van Der Zanden, zawodniczka klubu MKSW Pomorzanin Toruń, została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w boksie w kategorii +81 kg. Zawody odbyły się w dniach 02-15 kwietnia chorwackim Porecu.