Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konkurs "Mikołaj Kopernik w obiektywie"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W ramach ogólnopolskiego projektu „Wstrzymał słońce ruszył ziemię” odbędzie się konkurs fotograficzny "Mikołaj Kopernik w obiektywie" dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Dzieci pt. „Mikołaj Kopernik w obiektywie” jest Przedszkole Miejskie Nr 13 im. Mikołaja Kopernika z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu.

Cele konkursu to: uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika poprzez przybliżenie sylwetki astronoma oraz jego dorobku naukowego, rozwijanie wrażliwości artystycznej w dziedzinie fotografii, zachęcanie do utrwalania ważnych miejsc, postaci w formie zdjęcia oraz popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Warunki uczestnictwa w Konkursie:

 •     zrobienie zdjęcia, będącego twórczą interpretacją tytułu Konkursu,
 •     nadesłanie fotografii w postaci odbitki w dowolnym formacie na adres przedszkola,
 •     załączenie wypełnionego formularzu uczestnictwa w konkursie, w którym zawarte są dane Autora, jego Opiekun, akceptacja regulaminu i zgoda na przetwarzanie danych osobowych (RODO).


Prace prosimy przesłać pocztą do 31 stycznia 2023 r. (decyduje data wpłynięcia pracy) pod adres:
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
ul. Konstytucji 3-go Maja 14
87-100 Toruń
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Mikołaj Kopernik w obiektywie”.
Prace można też dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (ul. Konstytucji 3 Maja 14 w Toruniu) w godzinach otwarcia 7–15 do 31 stycznia 2023 r.

Komisja Konkursowa wyłoni Laureatów I, II i III miejsce, może także przyznać wyróżnienia. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo- Metodycznej (18 lutego 2023) w siedzibie organizatora: https://www.torun.pl/pl/ogolnopolskie-forum-metodyczne-dla-nauczycieli. Dopuszcza się możliwość wysłania nagród na wskazany przez laureata adres. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i podziękowania dla nauczycieli w formie elektronicznej. Nazwiska Laureatów zostaną podane na stronie internetowej organizatora www. pm-13.pl , do dnia 10 lutego 2023 r.

Data: 
31.01.2023 15:00
Miejsce: 
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.