Inwestycje w północnym Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Inwestycje w północnym Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: widok na budujące się obiekty w północnym Toruniu

Trwa intensywny proces inwestycyjny na terenach zlokalizowanych przy ul. Fortecznej i Strobanda. Na ponad 57 hektarach po byłej jednostce Armii Radzieckiej przewidziano działalność przemysłową i usługową. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich między ul. Grudziądzką, Polną i Ugory oraz północną granicą Torunia.

Na obszarze wzdłuż ulic Fortecznej i Strobanda znajduje się 20 działek na których prowadzone są inwestycje. Teren wzdłuż drogi krajowej nr 91 okazał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wszystkie miejskie działki znalazły nabywców. Część inwestorów już przeniosła tam swoją działalność, część jest w trakcie budowy, a niektóre tereny dopiero czekają na zagospodarowanie. Sześciu największych inwestorów to: Neuca SA (6,59 ha), BAZA (5,58 ha), AMK Invest (5,49 ha), Em-tech (5,07 ha), Mentor (3 ha), Abler (3,44 ha).

Przy ul. Fortecznej powstaje także obiekt firmy Margo, działającej w branży łożysk tocznych. Trwa budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w biznesowej części Osiedla Jar. Do dyspozycji najemców oddane zostanie blisko 2700 m kw. w formie 14 dobrze przemyślanych modułów magazynowych wraz z pomieszczeniami  biurowymi o powierzchni od 120 do 280 m kw. Swoje centrum logistyczne otworzyła tam firma DPD Polska sp. z o.o. - powstał obiekt magazynowy o powierzchni 4400 m kw.

Gotowy jest także nowy obiekt toruńskiej szkoły Butterfly School. Szkoła ma 3000 m kw., powstały także boiska, parking i plac zabaw. Stoi już także obiekt firmy Fart Produkt, która produkuje bramy i rolety. O kolejny obiekt produkcyjny wzbogaciła się także firma Altom, czyli producent stolarki okiennej, podobnie jak zakłady firmy Baza zajmującej się m.in. wytwarzaniem słupów dla telekomunikacji. W sąsiedztwie powstał także ośrodek kształcenia kierowców autoSTER i  hale firmy LVS działającej w branży elektrycznej. W tej części miasta można także korzystać z usług firmy Abler, która zajmuje się m.in. podłogami, drzwiami, frontami i płytami meblowymi.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
  Kultura, Miasto
  Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
  Miasto
  O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
 • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
 • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
 • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.