Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych

Tytuł projektu:
Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 10 „Innowacyjna edukacja”
Działanie 10.1 „Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT”
Poddziałanie 10.1.2 „Kształcenie ogólne w ramach ZIT”

Realizator:
Zespół Szkół Nr 26 w Toruniu
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu
Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 664 459,68 zł
Kwota dofinansowania: 631 159,68 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Termin realizacji:
1.12.2021 r. – 31.03.2023 r.

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30 listopada 2021 r.

Opis projektu:
Celem projektu jest rozwijanie u uczniów toruńskich szkół podstawowych kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, a także wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dzieci młodszych, dla których zostanie zorganizowana indywidualizacja procesu kształcenia oraz zajęcia specjalistyczne. Grupę docelową stanowią uczniowie trzech toruńskich szkół podstawowych (Zespół Szkół Nr 26, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej) oraz nauczyciele tych szkół.

W wyniku realizacji projektu trzy szkoły podstawowe zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć metodą eksperymentu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Ponadto wyposażone zostaną pracownie do realizacji metody eksperymentu, zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla uczniów szkoły specjalnej, nauczyciele podwyższą swoje kompetencje, a uczniowie nabędą nowe umiejętności podczas zajęć dodatkowych prowadzonych metodą eksperymentu oraz indywidualizacji procesu.

Zaplanowane do realizacji zajęcia dodatkowe mają szczególne znaczenie w czasie pandemii Covid - 19, w czasie której dzieci uczą się zdalnie, a braki spowodowane trudną sytuacją szkolną uczniów mogą zostać uzupełnione zajęciami dodatkowymi przyczyniającymi się do wyrównania powstałych zaległości oraz zapobiegania przedwczesnemu wypadnięcia z systemu edukacji.

Zakupiony sprzęt, pomoce dydaktyczne przyczynią się do uatrakcyjnienia procesu kształcenia i pozwolą osiągać maksymalne efekty pracy metodą eksperymentu oraz podczas zajęć indywidualnych.

Dane kontaktowe realizatora:
Zespół Szkół Nr 26 w Toruniu
ul. Fałata 88/90, 87-100 Toruń
www.szkola26.torun.pl

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu
ul. Żwirki i Wigury 1, 87-100 Toruń
www.sp5.torun.pl

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu
ul. Rzepakowa 7/9, 87-100 Toruń
www.sp9.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Szkoła Podstawowa nr 5
Szkoła Podstawowa nr 9
Zespół Szkół nr 26

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.