Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych

Tytuł projektu:
Innowacyjne nauczanie w toruńskich szkołach podstawowych

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 10 „Innowacyjna edukacja”
Działanie 10.1 „Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT”
Poddziałanie 10.1.2 „Kształcenie ogólne w ramach ZIT”

Realizator:
Zespół Szkół Nr 26 w Toruniu
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu
Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 664 459,68 zł
Kwota dofinansowania: 631 159,68 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Termin realizacji:
1.12.2021 r. – 31.03.2023 r.

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30 listopada 2021 r.

Opis projektu:
Celem projektu było rozwijanie u uczniów toruńskich szkół podstawowych kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, a także wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dzieci młodszych, dla których została zorganizowana indywidualizacja procesu kształcenia oraz zajęcia specjalistyczne. Grupę docelową stanowiły uczniowie trzech toruńskich szkół podstawowych (Zespół Szkół Nr 26, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej) oraz nauczyciele tych szkół.

W wyniku realizacji projektu trzy szkoły podstawowe zostały doposażone w pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć metodą eksperymentu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Ponadto wyposażono pracownie do realizacji metody eksperymentu, zakupiono sprzęt dla uczniów szkoły specjalnej, nauczyciele podwyższyli swoje kompetencje, a uczniowie nabyli nowe umiejętności podczas zajęć dodatkowych prowadzonych metodą eksperymentu oraz indywidualizacji procesu.

Zajęcia dodatkowe miały szczególne znaczenie w czasie pandemii Covid - 19, w czasie której dzieci uczyły się zdalnie, a braki spowodowane trudną sytuacją szkolną uczniów mogły zostać uzupełnione zajęciami dodatkowymi przyczyniającymi się do wyrównania powstałych zaległości oraz zapobiegania przedwczesnemu wypadnięcia z systemu edukacji.

Zakupiony sprzęt, pomoce dydaktyczne przyczyniły się do uatrakcyjnienia procesu kształcenia i pozwoliły osiągać maksymalne efekty pracy metodą eksperymentu oraz podczas zajęć indywidualnych.

Dane kontaktowe realizatora:
Zespół Szkół Nr 26 w Toruniu
ul. Fałata 88/90, 87-100 Toruń
www.szkola26.torun.pl

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu
ul. Żwirki i Wigury 1, 87-100 Toruń
www.sp5.torun.pl

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu
ul. Rzepakowa 7/9, 87-100 Toruń
www.sp9.torun.pl

Projekt zakończony pod względem rzeczowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Szkoła Podstawowa nr 5
Szkoła Podstawowa nr 9
Zespół Szkół nr 26

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Pani Ambasador Węgier z prezydentem Gulewskim podczas wręczania pamiątkowych upominków
  Miasto
  Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Od 17 do 19 maja 2024 roku odbędzie się międzynarodowe wydarzenie sportowe nornic walking pod nazwą Festiwal UltraWR 2024.
 • 19 maja 2024 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci.
 • Ekonomista, samorządowiec doświadczony w dziedzinie opieki społecznej, procesów inwestycyjnych oraz informatyzacji administracji, będzie trzecim, obok Dagmary Zielińskiej i Rafała Pietrucienia, zastępcą Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Przedstawienie ostatniej osoby, która uzupełniła skład kierownictwa Urzędu Miasta Torunia w kadencji...