Gospodarka wodno-ściekowa - II etap | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gospodarka wodno-ściekowa - II etap

Tytuł projektu:
Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji Toruń - II etap.

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Priorytet I Gospodarka wodno – ściekowa
Działanie 1.1 Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM

Beneficjent Projektu:
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o z siedzibą w Toruniu przy ul. Rybaki 31/35

Dane finansowe:
Wartość projektu: 119 983 648,63 zł
Kwota dofinansowania z Funduszu Spójności: 55 439 917,84 zł

Opis projektu:
Realizacja Projektu, w powiązaniu z realizacją Etapu I, pozwoliła na pełne uporządkowanie kwestii związanych z zaopatrzeniem mieszkańców Aglomeracji Toruńskiej w dobrej jakości wodę pitną, z gromadzeniem, oczyszczaniem i odprowadzaniem ścieków i tym samym oprócz osiągnięcia celów ekologicznych pozwoliła na poprawienie standardu i jakości życia mieszkańców aglomeracji i zmniejszenie dysproporcji w poziomach rozwoju regionów Unii Europejskiej. Jej realizacja spowodowała dostosowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta do standardów europejskich oraz wyeliminowała całkowicie zrzut nieoczyszczonych ścieków do Wisły. Dodatkowo rozwiązano problem zagospodarowania osadów ściekowych. Realizacja Projektu była także kolejnym elementem realizacji ustaleń Konwencji Helsińskiej o ochronie środowiska obszaru morskiego, Morza Bałtyckiego. Dzięki projektowi wzrosło również bezpieczeństwo sanitarne miasta.

Sprawy związane z zarządzaniem projektu prowadziła miejska spółka Toruńskie Wodociągi, będąca Beneficjentem Projektu.

Kontakt:
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Fundusz Spójności
Program: 
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt kluczowy
Tematyka projektu: 
Ekologia / Ochrona środowiska
Infrastruktura wodno-ściekowa
Realizator: 
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.