Duże inwestycje we wschodnim Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Duże inwestycje we wschodnim Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce  i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła autostradowego A1.

W strefie swoje powierzchnie pod wynajem rozwija m.in. Panattoni. Firma jest  w trakcie realizacji 19 910 m kw w ramach hali A inwestycji Panattoni Park Toruń przy ul. Przelot. Termin realizacji to październik 2022. To inwestycja za około 9,2 mln euro netto. Logistyczny gigant dysponuje jeszcze 11 270 m kw. dostępnej powierzchni. - Z możliwością podziału na ok. 2 700 m kw., 4 100 m kw. oraz 4 300 m kw.dodaje Paulina Aksamit, marketing manager Panattoni. Przypomnijmy, że wcześniej powstały m.in. park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty typu build-to-suit oraz ogromny kompleks Panattoni Park Toruń II, w pobliżu węzła autostrady A1 i granicy z gminą Lubicz. Całkowita powierzchnia parku logistycznego to ponad 82 tys. m kw., a przestrzeń magazynowa to ponad 62 tys. m kw.

W strefie ukończony jest już także magazyn wysokiego składowania firmy TZMO. Przy ul. Przelot 39 powstał pierwszy w Toruniu magazyn typu „Silos". Jest to obiekt, w którym regały służą nie tylko do przechowywania towarów, ale pełnią rolę elementów konstrukcyjnych budynku, podtrzymując konstrukcję nośną.

Także większość miejskich działek dla MŚP w tej części Torunia znalazła nabywców. Swoje inwestycje na blisko 10 ha prowadzi tam 16 firm. Swoją siedzibę wybudowała już m.in. firma ROLLSTICK-TORUŃ, która  wykonuje  sieci wodociągowe oraz sieci kanalizacyjne, poszerzyła także swoją działalność o sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów branży sanitarnej. Powstała już także siedziba firmy PULSCENTER, która zajmuje się działalnością doradczą branży medycznej oraz farmaceutycznej, a także budową i najmem powierzchni magazynowo – biurowej. Wśród inwestorów jest są też: MGB -  firma z branży budowlanej, zajmująca się wynajmem rusztowań budowlanych, BORWOOD - producent i dystrybutor grzejników dekoracyjnych, wykonuje też konstrukcje schodów stalowych, balustrad, mebli, TRANSPORT CIĘŻAROWY Szymon Ryszewski – firma z branży transportowej, HF INVERTER POLSKA zajmująca się się dystrybucją i serwisem urządzeń techniki napędowej, KMT MEAT – producent maszyn i urządzeń dla zakładów przemysłu mięsnego, MASZYNOHURT– sprzedawca maszyn i urządzeń do przygotowania zbrojeń budowlanych, FOXPOL– firma z branży budowlanej, ICEWIND - firma zajmująca się wykonywaniem instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. W strefie inwestycyjno-logistycznej  działki od miasta kupili także: AGNIESZKA MIKULSKA, prowadząca firmę  handlową zajmującą się dystrybucją chemii budowlanej, spółka HS Inwestycje – firma z branży budowlanej, zajmująca się budowaniem min. budynków mieszkalnych i renowacją istniejących, MAGER – firma zajmująca się hurtową sprzedażą warzyw i owoców iPEMA – zajmująca się produkcją akcesoriów meblowych. Wśród nabywców miejskich nieruchomości są też spółki WARAN i EXODUS.

Miasto Toruń przygotowuje kolejne nieruchomości inwestycyjne, które będą oferowane do sprzedaży w najbliższym czasie. Centrum Wsparcia Biznesu będzie informowało o nowych ofertach.
Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu rondo biskupa Chrapka z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od 30 czerwca 2022 r. ruszają prace przy modernizacji kolejnego toruńskiego torowiska tramwajowego – w ciągu ul. Warneńczyka od pl. Chrapka do ul. Kościuszki. Na razie prace nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu.
 • Na zdjęciu plac NOT z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Układają podbudowę pod torowisko, przebudowują sieci podziemne, montują szyny – prace na budowie nowej linii tramwajowej toczą się równolegle na wielu odcinkach i są na różnym etapie zaawansowania.
 • Na zdjęciu siatkarze plażowi grają w siatkówkę
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. zakończyły się ostatnie zmagania podczas tegorocznej edycji Plaży Gotyku!
 • Na zdjęciu ulica Watzenrodego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Prace na budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Wzdłuż ul. Watzenrodego – na wysokości ul. Grasera - rozpoczyna się układanie górnej płyty torowej. Z powodu upałów w nocy z 27 na 28 czerwca (poniedziałek – wtorek) część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych - od 19.00 do 6.00.
 • Na zdjęciu dzieci uczą się szermierki
  Miasto, Sport
  Treningi, pokazy umiejętności sportowych, konkursy i animacje dla najmłodszych - tak wyglądał Dzień Sportu na boisku przy Skarpie 2. Była to znakomita okazja, aby potrenować z najlepszymi sportowcami z Torunia.
 • Na zdjęciu osoby stoją na rolkach
  Miasto, Sport
  Ulicami Torunia przejechał rolkowy peleton. W piątek 24 czerwca 2022 r. odbył się pierwszy z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2022. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników.
 • Ruszył wakacyjny cykl imprez All Day Beach Party na basenach letnich w Toruniu. Pierwsza impreza w ramach programu „Lato w Toruniu bez nudy” odbyła się w piątek 24 czerwca 2022 na Bydgoskim Przedmieściu. Kolejne zaplanowano na lipiec i sierpień.
 • Od środy 29 czerwca 2022 r. zmieni się czasowa organizacja ruchu w rejonie ronda Czadcy.
 • 26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.