Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń

Tytuł projektu:
Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.8 „Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 2 801 860 zł
Kwota dofinansowania: 2 801 860 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Realizator:
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
31.12.2020 r.

Termin realizacji:
01.01.2021 r. – 30.10.2023 r.

Opis projektu:
Głównym celem projektu jest wzrost dostępu do kompleksowej oferty usług społecznych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby mieszkańców Gminy Miasta Toruń dzięki nowo utworzonemu Centrum Usług Społecznych (CUS).

W ramach projektu wspierane będą trzy grupy uczestników:
1. Pracownicy Centrum Usług Społecznych.
2. Pracownicy instytucji pomocy i integracji społecznej oraz innych podmiotów świadczących usługi społeczne.
3. Mieszkańcy Gminy Miasta Toruń korzystający z usług CUS – reprezentanci wszystkich grup wiekowych oraz płci doświadczający potrzeb w zakresie usług społecznych zdefiniowanych w diagnozie realizowanej w pierwszym etapie wdrażania projektu.    

Główne zadania realizowane w ramach projektu:
1. Opracowanie Planu Wdrażania CUS zawierającego m.in. diagnozę obecnego stanu świadczenia usług społecznych, potrzeb mieszkańców w tym zakresie oraz zasobów potencjalnych partnerów; planowany katalog usług społecznych do wdrożenia w ramach pilotażu; cele do osiągnięcia w ramach działania CUS i sposób ich pomiaru.
2. Realizacja Planu Wdrażania, świadczenie usług i monitoring.
3. Aktualizacja Planu Wdrażania.
4. Utworzenie pakietu produktów (m.in. schemat organizacyjny i procedury działania CUS, zalecane szkolenia dla pracowników CUS, zalecane wyposażenie, zasady współpracy CUS z partnerami) i przegląd działań.
 
Rezultatem projektu będzie utworzenie Centrum Usług Społecznych.

Dane kontaktowe realizatora:
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia
ul. Fałata 39, 87-100 Toruń
tel. 56 611 84 54
e-mail: wzips@um.torun.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu
ul. Juliusza Słowackiego 118A, 87-100 Toruń
tel. 56 65 08 565
e-mail: sekretariat@mopr.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Instytucje pomocy i integracji społecznej
Tematyka projektu: 
Usługi społeczne
Realizator: 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Urząd Miasta Torunia
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Dwoje ludzi na przystanku MZK w zimowej szacie_autobus na Okólną
  Miasto, MZK
  Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Spotkanie z ambasadorem Chin
  Biznes, Miasto
  Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...
 • Sztuka Natury - te dwa słowa to hasło wywoławcze dla osób w sposób szczególny wrażliwych na zmienność, delikatność i piękno natury. W pierwszy weekend grudnia, spotkają się oni w toruńskich galeriach i centrach kultury, gdzie już po raz piętnasty zagości „Sztuka Natury” Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2022....
 • Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.