Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń

Tytuł projektu:
Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.8 „Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 2 801 860 zł
Kwota dofinansowania: 2 801 860 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Realizator:
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia
Toruńskie Centrum Usług Społecznych

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
31.12.2020 r.

Termin realizacji:
01.01.2021 r. – 31.12.2023 r.

Opis projektu:
Głównym celem projektu jest wzrost dostępu do kompleksowej oferty usług społecznych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby mieszkańców Gminy Miasta Toruń dzięki nowo utworzonemu Centrum Usług Społecznych (CUS).

W ramach projektu wspierane będą trzy grupy uczestników:
1. Pracownicy Centrum Usług Społecznych.
2. Pracownicy instytucji pomocy i integracji społecznej oraz innych podmiotów świadczących usługi społeczne.
3. Mieszkańcy Gminy Miasta Toruń korzystający z usług CUS – reprezentanci wszystkich grup wiekowych oraz płci doświadczający potrzeb w zakresie usług społecznych zdefiniowanych w diagnozie realizowanej w pierwszym etapie wdrażania projektu.    

Główne zadania realizowane w ramach projektu:
1. Opracowanie Planu Wdrażania CUS zawierającego m.in. diagnozę obecnego stanu świadczenia usług społecznych, potrzeb mieszkańców w tym zakresie oraz zasobów potencjalnych partnerów; planowany katalog usług społecznych do wdrożenia w ramach pilotażu; cele do osiągnięcia w ramach działania CUS i sposób ich pomiaru.
2. Realizacja Planu Wdrażania, świadczenie usług i monitoring.
3. Aktualizacja Planu Wdrażania.
4. Utworzenie pakietu produktów (m.in. schemat organizacyjny i procedury działania CUS, zalecane szkolenia dla pracowników CUS, zalecane wyposażenie, zasady współpracy CUS z partnerami) i przegląd działań.
 
Rezultatem projektu będzie utworzenie Centrum Usług Społecznych.

Dane kontaktowe realizatora:
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia
ul. Fałata 39, 87-100 Toruń
tel. 56 611 84 54
e-mail: wzips@um.torun.pl

Toruńskie Centrum Usług Społecznych
ul. Marii Konopnickiej 13, 87-100 Toruń
tel. 56 611 89 44
e-mail: sekretariat@tcus.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Instytucje pomocy i integracji społecznej
Tematyka projektu: 
Usługi społeczne
Realizator: 
Toruńskie Centrum Usług Społecznych
Urząd Miasta Torunia
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.