Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym

Tytuł projektu:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym w Toruniu  – adaptacja fragmentu skrzydła wschodniego Ratusza Staromiejskiego w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.6 „Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT”
Poddziałanie 4.6.2  „Wsparcie ochrony zasobów kultury w ramach ZIT”
Schemat: Inwestycje w zakresie dziedzictwa kulturowego w ramach ZIT – ochrona zabytków

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 394 197,91 zł
Kwota dofinansowania: 100 000 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wkład własny

Realizator:
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
16.10.2018 r.

Termin realizacji:
2.11.2018 r. - 15.04.2019 r.

Opis projektu:
Projekt zakładał wyodrębnienie nowego pomieszczenia na parterze skrzydła wschodniego Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, wraz z jego adaptacją i wyposażeniem na potrzeby Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Będzie ono centralnym punktem obsługi ruchu turystycznego dla Muzeum. Zapewni kompleksową obsługę zwiedzających, poprzez umożliwienie im zdobycia wszystkich niezbędnych informacji turystyczno-kulturowych, zakup biletów wstępu, wydawnictw i pamiątek w jednym miejscu. Będzie także informował o wszystkich działaniach podejmowanych przez placówkę.

Przygotowanie pomieszczenia wymagało przeprowadzenia szeregu prac remontowo-budowlanych, m.in.: wydzielenia pomieszczenia szybami i montażu drzwi szklanych o podwyższonej odporności, montażu elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń, wykonania lub modernizacji instalacji elektrycznych, sieci okablowania strukturalnego oraz ochrony, montażu systemu wentylacji, zaprojektowania i wykonania aranżacji przestrzeni przeznaczonej do obsługi zwiedzających, a także zakupu i montażu mebli do systemu kasowego, ekspozytorów, regałów, półek, szafek, oświetlenia i elektronicznych urządzeń.

Głównym celem projektu było zwiększenie atrakcyjności obiektu kultury jakim jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Utworzenie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przyczyni się do:
•    stworzenia nowoczesnego i zintegrowanego produktu turystyki edukacyjnej w Toruniu,
•    podniesienia poziomu dostępności usług okołoturystycznych w Toruniu poprzez udostępnienie turystom mobilnego dostępu do informacji,
•    wzmocnienia potencjału zespołu staromiejskiego oraz samego miasta Torunia w zakresie turystyki edukacyjnej,
•    zwiększenia atrakcyjności miasta i okolicy,
•    promocji Torunia jako miejsca o dużym potencjale dla wycieczek,
•    promocji regionu, jego walorów środowiskowych i kulturowych (także pod względem komercyjnym),
•    poprawy dostępności do zasobów kultury dzięki udostępnieniu nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturowej,
•    budowania świadomości odbiorców oraz ich edukacji kulturalnej,
•    umożliwienia wykorzystania nowych form uczestnictwa w kulturze,
•    zwiększenia możliwości współpracy miedzy lokalnymi usługodawcami, a instytucją kultury jaką jest Muzeum Okręgowe.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Dziedzictwo kulturowe
Infrastruktura turystyczna
Kultura
Realizator: 
Muzeum Okręgowe

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.