Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym

Tytuł projektu:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Okręgowym w Toruniu  – adaptacja fragmentu skrzydła wschodniego Ratusza Staromiejskiego w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.6 „Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT”
Poddziałanie 4.6.2  „Wsparcie ochrony zasobów kultury w ramach ZIT”
Schemat: Inwestycje w zakresie dziedzictwa kulturowego w ramach ZIT – ochrona zabytków

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 394 197,91 zł
Kwota dofinansowania: 100 000 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wkład własny

Realizator:
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
16.10.2018 r.

Termin realizacji:
2.11.2018 r. - 15.04.2019 r.

Opis projektu:
Projekt zakładał wyodrębnienie nowego pomieszczenia na parterze skrzydła wschodniego Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, wraz z jego adaptacją i wyposażeniem na potrzeby Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Będzie ono centralnym punktem obsługi ruchu turystycznego dla Muzeum. Zapewni kompleksową obsługę zwiedzających, poprzez umożliwienie im zdobycia wszystkich niezbędnych informacji turystyczno-kulturowych, zakup biletów wstępu, wydawnictw i pamiątek w jednym miejscu. Będzie także informował o wszystkich działaniach podejmowanych przez placówkę.

Przygotowanie pomieszczenia wymagało przeprowadzenia szeregu prac remontowo-budowlanych, m.in.: wydzielenia pomieszczenia szybami i montażu drzwi szklanych o podwyższonej odporności, montażu elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń, wykonania lub modernizacji instalacji elektrycznych, sieci okablowania strukturalnego oraz ochrony, montażu systemu wentylacji, zaprojektowania i wykonania aranżacji przestrzeni przeznaczonej do obsługi zwiedzających, a także zakupu i montażu mebli do systemu kasowego, ekspozytorów, regałów, półek, szafek, oświetlenia i elektronicznych urządzeń.

Głównym celem projektu było zwiększenie atrakcyjności obiektu kultury jakim jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Utworzenie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przyczyni się do:
•    stworzenia nowoczesnego i zintegrowanego produktu turystyki edukacyjnej w Toruniu,
•    podniesienia poziomu dostępności usług okołoturystycznych w Toruniu poprzez udostępnienie turystom mobilnego dostępu do informacji,
•    wzmocnienia potencjału zespołu staromiejskiego oraz samego miasta Torunia w zakresie turystyki edukacyjnej,
•    zwiększenia atrakcyjności miasta i okolicy,
•    promocji Torunia jako miejsca o dużym potencjale dla wycieczek,
•    promocji regionu, jego walorów środowiskowych i kulturowych (także pod względem komercyjnym),
•    poprawy dostępności do zasobów kultury dzięki udostępnieniu nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturowej,
•    budowania świadomości odbiorców oraz ich edukacji kulturalnej,
•    umożliwienia wykorzystania nowych form uczestnictwa w kulturze,
•    zwiększenia możliwości współpracy miedzy lokalnymi usługodawcami, a instytucją kultury jaką jest Muzeum Okręgowe.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Dziedzictwo kulturowe
Infrastruktura turystyczna
Kultura
Realizator: 
Muzeum Okręgowe

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.