Centrum Ekonomii Społecznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Centrum Ekonomii Społecznej

Tytuł projektu:
Centrum Ekonomii Społecznej

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki,
Priorytet VII "Promocja integracji społecznej"
Działanie 7.2. "Przeciwdzałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej"
Poddziałanie 7.2.2. "Wsparcie ekonomii społecznej"

Wartość projektu:
508 085,08 zł

Źródło finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Wielkość dofinansowania:
508 085,08 zł

Beneficjent:
Gmina Miasta Toruń

Jednostka realizująca projekt:
Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne CISTOR
W wyniku przekształceń CISTORU od 1 maja 2010 r. realizację projektu kontynuowało Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne.

Cel:
Wsparcie inicjatyw ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Grupa docelowa:
Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej, instytucji rynku pracy, pomocy i integracji społecznej oraz osób zainteresowanych działalnością w ramach ekonomii społecznej.

Główne działania:

 • promocja ekonomii społecznej w lokalnych mediach,
 • szkolenia dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej dotyczące promocji i rozwoju działalności,
 • szkolenia dla przedstawicieli instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej dotyczące partnerstw społecznych,
 • prowadzenie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości (wsparcie dla osób zakładających lub prowadzących spółdzielnie socjalne w postaci specjalistycznego doradztwa i coachingu).

Czas realizacji:
od 2 listopada 2009 r. do 28 lutego 2011 r.

Osiągnięte rezultaty projektu:

 • przeszkolono 45 osób z zakresu tworzenia partnerstw społecznych,
 • przeszkolono 45 osób z zakresu promocji i prowadzenia działalności podmiotów ekonomii społecznej,
 • udzielono specjalistycznego wsparcia 157 osobom zainteresowanym działalnością w sektorze ekonomii społecznej,
 • przeszkolono 40 osób w zakresie zakładania spółdzielni socjalnej,
 • materiały telewizyjne promujące ideę ekonomii społecznej obejrzało 900 tys. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Podmioty ekonomii społecznej
Tematyka projektu: 
Ekonomia społeczna
Realizator: 
Centrum Integracji Społecznej CISTOR

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
  Drogi, Miasto
  Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
 • Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Miasto
  - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
 • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
 • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.