Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21

Tytuł projektu:
Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020    
Oś Priorytetowa 6 „Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry”
Działanie 6.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”
Poddziałanie 6.1.2 „Inwestycje w infrastrukturę społeczną”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 8 161 428,61 zł
Koszty kwalifikowalne: 8 136 430,10 zł
Kwota dofinansowania: 6 915 965,58 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
21.02.2019 r.

Termin realizacji:
4.09.2017 r. – 31.10.2020 r.

Opis projektu:
Celem realizacji projektu było umożliwienie rodzicom powrotu na rynek pracy poprzez zapewnienie opieki małemu dziecku w czasie ich pracy.

W ramach projektu zrealizowano budowę Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 w Toruniu, budynku 2-kondygnacyjnego, niepodpiwniczonego. Na parterze powstały 3 oddziały żłobkowe oraz m.in. świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica, wózkownia, kotłownia, toaleta i strefa kuchni, a także komunikacja ogólna w postaci korytarza, 2 wydzielone klatki schodowe, z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz 3 dźwigi osobowe (2 dla potrzeb kuchni i 1 dla użytkowników budynku).

Na pierwszym piętrze znajdują się 4 oddziały żłobkowe oraz m.in. pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnia i magazyn środków czystości. Na każdy z oddziałów żłobkowych składają się: sala zabaw, sypialnia, łazienka i pomieszczenie pomocnicze.

Żłobek został wyposażony w podstawowe meble i sprzęt, zarówno do sal dziecięcych, szatni, łazienek, jak i m.in. kuchni i pomieszczeń magazynowych, pomieszczeń biurowych, łazienek, pomieszczenia socjalnego. Wybudowano także plac zabaw dla dzieci wraz z podłożem bezpiecznym oraz wyposażeniem w zabawki ogrodowe z certyfikatami.

Zrealizowane działania pozwoliły na zwiększenie dostępu do usług opieki nad dziećmi do lat 3 w Toruniu, a także wpłynęły na zwiększenie aktywności zawodowej kobiet, w szczególności opiekujących się dziećmi. Pozwoliło to pogodzić życie rodzinne z zawodowym. W wyniku budowy żłobka miejskiego powstały nowe miejsca opieki dla dzieci do lat 3 - łącznie 145 miejsc w 7 oddziałach żłobkowych.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura społeczna
Opieka nad dziećmi do lat 3
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.