Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21

Tytuł projektu:
Budowa Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020    
Oś Priorytetowa 6 „Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry”
Działanie 6.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”
Poddziałanie 6.1.2 „Inwestycje w infrastrukturę społeczną”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 8 161 428,61 zł
Koszty kwalifikowalne: 8 136 430,10 zł
Kwota dofinansowania: 6 915 965,58 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
21.02.2019 r.

Termin realizacji:
4.09.2017 r. – 31.10.2020 r.

Opis projektu:
Celem realizacji projektu było umożliwienie rodzicom powrotu na rynek pracy poprzez zapewnienie opieki małemu dziecku w czasie ich pracy.

W ramach projektu zrealizowano budowę Żłobka Miejskiego przy ul. Andersa 21 w Toruniu, budynku 2-kondygnacyjnego, niepodpiwniczonego. Na parterze powstały 3 oddziały żłobkowe oraz m.in. świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica, wózkownia, kotłownia, toaleta i strefa kuchni, a także komunikacja ogólna w postaci korytarza, 2 wydzielone klatki schodowe, z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz 3 dźwigi osobowe (2 dla potrzeb kuchni i 1 dla użytkowników budynku).

Na pierwszym piętrze znajdują się 4 oddziały żłobkowe oraz m.in. pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnia i magazyn środków czystości. Na każdy z oddziałów żłobkowych składają się: sala zabaw, sypialnia, łazienka i pomieszczenie pomocnicze.

Żłobek został wyposażony w podstawowe meble i sprzęt, zarówno do sal dziecięcych, szatni, łazienek, jak i m.in. kuchni i pomieszczeń magazynowych, pomieszczeń biurowych, łazienek, pomieszczenia socjalnego. Wybudowano także plac zabaw dla dzieci wraz z podłożem bezpiecznym oraz wyposażeniem w zabawki ogrodowe z certyfikatami.

Zrealizowane działania pozwoliły na zwiększenie dostępu do usług opieki nad dziećmi do lat 3 w Toruniu, a także wpłynęły na zwiększenie aktywności zawodowej kobiet, w szczególności opiekujących się dziećmi. Pozwoliło to pogodzić życie rodzinne z zawodowym. W wyniku budowy żłobka miejskiego powstały nowe miejsca opieki dla dzieci do lat 3 - łącznie 145 miejsc w 7 oddziałach żłobkowych.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura społeczna
Opieka nad dziećmi do lat 3
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
  Miasto
  Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
 • Na zdjęciu: para seniorów idzie leśną drogą, pomagają sobie kijkami
  Miasto
  Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • Korekta rozkładu jazdy linii 111
  MZK
  Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Na zdjęciu: duży pies - owczarek niemiecki leży na trawie
  Eko, Miasto
  Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Grafika przedstawia obrys sprzedanej działki przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • - We wtorek 16 kwietnia 2024 r. od godz. 14:21 do godz. 18:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego nadal punktowo prognozowane są burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • 20 kwietnia torunianie będą mogli wziąć udział w akcji „Wiosenne porządki z MPO".
 • Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia Zbigniewa Fiderewicza na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dot. podjęcia aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa położonych w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 1.
 • Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
 • Podczas przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego, w jego zachodniej części, odkryty został mur oporowy wiślanej skarpy. Obiekt został zbadany, a następnie zasypany. Teraz jego położenie zostało uwzględnione w nawierzchni jezdni, która nad nim przebiega.
 • Sandra Van Der Zanden, zawodniczka klubu MKSW Pomorzanin Toruń, została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w boksie w kategorii +81 kg. Zawody odbyły się w dniach 02-15 kwietnia chorwackim Porecu.