Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu

Flaga i godło Polski.

     

Zadanie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego

  

Tytuł projektu:
Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu.

Program:
Państwowy Fundusz  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dofinansowanie robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn.zm.) dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 1 167 451,94 zł
Kwota dofinansowania: 491 925 zł

Termin realizacji:
czerwiec - grudzień 2022

Opis projektu:
Prace obejmują budowę windy szpitalnej w południowej części budynku oraz poszerzenie terenu utwardzonego przy windzie szpitalnej. Projektowana winda szpitalna będzie to dźwig osobowy przystosowany do przewozu osób  niepełnosprawnych. Będzie mogła przewieźć do 21 osób.

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom DPS całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających i edukacyjnych. Budowa windy szpitalnej skomunikuje mieszkańców i personel z pozostałą częścią budynku. Mieszkańcy z niepełnosprawnością będą mieć możliwość korzystania z biblioteki, kaplicy oraz warsztatów terapii zajęciowej w pełniejszym zakresie niż dotychczas.

Stopień niepełnosprawności oraz istniejąca bariera techniczna w wielu wypadkach praktycznie uniemożliwia korzystanie z w/w form wsparcia. Przewidywanym efektem będzie poprawa kontaktów i integracja mieszkańców DPS poprzez możliwość wzajemnego odwiedzania się, co przełoży się na poprawę zdrowia psychicznego.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.