www.torun.pl

Budowa systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – II etap

Tytuł projektu:
Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – II etap

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 2 „Cyfrowy region”
Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”

Realizator:
Lider - Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Partnerzy - publiczne i niepubliczne jednostki ochrony zdrowia
W projekcie uczestniczą następujące jednostki ochrony zdrowia z terenu Gminy Miasta Toruń:
- Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu,
- Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu,
- Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu.

Dane finansowe:
Lider oraz partnerzy:
Koszt całkowity: 25 289 994,02 zł
Kwota dofinansowania: 21 496 494,89 zł (85%)
Wkład własny: 3 793 499,13 zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Gmina Miasta Toruń:
Koszt całkowity: 6 105 471 zł
Kwota dofinansowania: 5 189 650,35 zł (85%)
Wkład własny: 915 820,65 zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Termin realizacji:
2018 - 2022

Data podjęcia decyzji o dofinansowaniu:
W dniu 30 września 2019 r. została podjęta Uchwała nr 38/1707/19 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 pn. „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – II etap”.

Opis projektu:
Głównym celem projektu jest utworzenie lub modernizacja systemów dziedzinowych, utworzenie elektronicznych usług publicznych udostępnionych on-line w zakresie e-Zdrowia oraz wsparcie szpitali i innych jednostek ochrony zdrowia w procesie informatyzacji.

Projekt będzie nawiązywał do modułu e-Zdrowie realizowanego w ramach projektu „e-Usługi – e-Organizacja – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

W projekcie zaplanowano m.in. działania dotyczące rozbudowy regionalnego repozytorium usług medycznych, modernizację systemów informatycznych i usług elektronicznych w jednostkach ochrony zdrowia, integrację jednostek ochrony zdrowia z systemem EHR oraz
przygotowanie kampanii informacyjne promującej e-usługi.

W wyniku realizacji projektu nastąpi rozbudowa społeczeństwa informacyjnego w sferze usług związanych z jednostkami ochrony zdrowia poprzez: rozbudowę regionalnego repozytorium danych medycznych, integrację usług świadczonych w modelu Software as a Service (SaaS) z szpitalnymi systemami informacyjnymi (HIS) oraz rozbudowę regionalnego systemu zarządzania tożsamością w celu zabezpieczenia dostępu do świadczonych usług Elektronicznego Rekordu Pacjenta (EHR).

Dane kontaktowe realizatora w Gminie Miasta Toruń:
Biuro Projektów Informatycznych Urzędu Miasta Torunia
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
e-mail: bpi@um.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt pozakonkursowy
Tematyka projektu: 
E-usługi
Infrastruktura informatyczna
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Projektów Informatycznych

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.