Artus Festival 2019 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Artus Festival 2019

Tytuł projektu:
Artus Festival 2019
 
Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.4 „Ochrona i rozwój zasobów kultury”
Schemat: Imprezy kulturalne – edycja 2019

Realizator:
Centrum Kultury Dwór Artusa

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 205 324,44 zł
Kwota dofinansowania: 51 200 zł
Źródła finansowania Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wkład sektora prywatnego

Termin realizacji:
8.10.2019 r. - 28.11.2019 r.
 
Opis projektu:
Przedsięwzięcie stanowi zadanie w ramach projektu partnerskiego Samorządu Województwa pn. „Kujawsko-Pomorskie - rozwój poprzez kulturę 2019”. W dniu 25.10.2019 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę nr 41/1858/19 w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego pn. „Kujawsko-Pomorskie - rozwój poprzez kulturę 2019”.
 
Celem projektu było zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury regionu kujawsko-pomorskiego, poprzez organizację imprezy kulturalnej, która wykazuje znaczny wpływ na gospodarkę regionalną i znaczny wkład w osiągnięcie celów Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Obszaru priorytetowego Kultura.
 
Podczas Artus Festival 2019 odbyło się kilkadziesiąt imprez festiwalowych: koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania autorskie.

Festival rozpoczął wernisaż konkursu „Kujawsko-Pomorskie Press Foto”. Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z naszego województwa. Artyści rywalizowali w 4 kategoriach (Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport i Wydarzenia). Fotografie prezentowane były w Dworze Artusa oraz na Rynku Staromiejskim.

Odbyły się koncerty z udziałem następujących artystów: Wojtek Mazolewski Quintet z projektem inspirowanym twórczością Krzysztofa Komedy, zespół Mitch & Mitch, Sóley, zespół Sorry Boys, Piotr Bukartyk i zespół Ajagore, Agata Karczewska oraz Aleksander Dębicz. Zaprezentowano również spektakl teatralny „Kwartet” w gwiazdorskiej obsadzie: Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski i Jan Frycz.

Zrealizowano także spotkania autorskie z Jackiem Braciakiem, Katarzyną Pakosińską, Romą Gosiorowską oraz Tomaszem Sekielskim.

Jeden z weekendów festiwalowych odbył się pod hasłem koncertów showcase’owych, których ideą jest prezentacja artystów mniej znanych, dopiero rozpoczynających swoją karierę. W tej formule została zaprezentowana kultura krajów Regionu Morza Bałtyckiego, ponieważ odbyły się 4 koncerty, podczas których indie rockowe formacje z Polski, Łotwy, Islandii i Finlandii stworzyły niezwykły miks muzycznych wpływów, pokazując najnowsze trendy współczesnej sceny muzycznej.

Dodatkowo w ramach festiwalu zrealizowano kreatywne warsztaty muzyczne przeznaczone dla najmłodszych uczestników kultury ART-LAB. W ich trakcie dzieci poprzez nietypowe zabawy oraz wykorzystanie nowych technologii przyswajały trudne pojęcia z zakresu historii muzyki, mogły poznać charakterystykę zawodu DJ-a oraz dzięki nowoczesnej technologii grać na owocach.
 
Realizacja imprezy przyczyniła się do osiągnięcia następujących rezultatów:
- poprawa dostępności do kultury,
- zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń,
- umożliwienie nowych form uczestnictwa w kulturze,
- podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Kultura
Realizator: 
Centrum Kultury Dwór Artusa

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.