www.torun.pl

5. Dni Grzegorza Ciechowskiego

Data wydarzenia
-

  

  

UWAGA!

Od 12 marca 2020 roku, decyzją Prezesa Rady Ministrów, wprowadzonych zostaje szereg ograniczeń życia publicznego, w związku z koniecznością minimalizowania zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Co najmniej do 10 kwietnia zamknięte będą m.in.: szkoły, przedszkola, żłobki, instytucje kultury, obiekty sportowe.

Oznacza to odwołanie lub przełożenie na inne terminy wielu wydarzeń, o których informujemy w kalendarzu imprez.

Bieżących informacji na temat nowego terminarza poszczególnych wydarzeń należy szukać na stronach internetowych organizatorów.

  

 


plakat Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Od Nowie
Opis wydarzenia: 

13.12. (czwartek)

 • godz. 18.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

 • godz. 20.00 koncert „Grzegorz Ciechowski Symfonicznie”

Niezrównany polski aranżer Krzysztof Herdzin podjął się napisania specjalnie dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej opracowań utworów ikony polskiego, a przede wszystkim toruńskiego zespołu Republika. Do współpracy i wykonania nieśmiertelnych szlagierów Grzegorza Ciechowskiego zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Kasię Kowalską, Natalię Nykiel, Marka Piekarczyka i Mateusza Ziółko. W programie m.in.: Nie pytaj o Polskę; Odchodząc; Mamona; Tak tak, to ja; Biała flaga; Moja krew.
Miejsce: CKK Jordanki. Bilety: 89, 79, 59 zł

14.12. (piątek)

 • godz. 19.00 Ciechowski na Kwintet

Koncert w wykonaniu Kwartetu Infinito oraz Daniela Pradelli
Artyści zaprezentują specjalnie stworzony na tę okazję program. Będzie on swoistym hołdem złożonym muzyce Grzegorza Ciechowskiego i zespołowi Republika. Piosenki zabrzmią w klasycznych aranżacjach, grane przez kwartet smyczkowy z towarzyszeniem fortepianu. Zabrzmią kawałki, które dla młodych twórców są inspiracją, wzorcem, ale też utwory, które po prostu im się podobają. W programie usłyszymy m.in. Stojąc w kolejce, Moją krew, Śmierć na pięć, Piejo Kury Piejo, czy Mamonę. Koncert zostanie wzbogacony o utwory artystów, którzy inspirowali Ciechowskiego, a także twórców, dla których to Ciechowski był wzorcem. Nad aranżacjami czuwał Daniel Pradella oraz Tomasz Cywiński.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

15.12. (sobota)

 • godz. 12.00 Obcy Astronom. Premiera książki Grzegorza Ciechowskiego z udziałem Anny Skrobiszewskiej i Rafała Skoniecznego. Prowadzenie Artur Burszta 

Promocja książki zawierającej teksty Grzegorze Ciechowskiego (wiersze, piosenki) z komentarzem Rafała Skoniecznego. W książce znajdują się unikalne teksty do tej pory nigdzie nie publikowane. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek wprost od wydawnictwa.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 13.00-17.00 Toruńska Giełda Winylowa

Giełda poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu. Można liczyć, że na stoiskach pojawią się płyty Obywatela G.C. i Republiki. Giełda została stworzona przez toruńskiego fotografa i kolekcjonera Jacka Chmielewskiego, który konsekwentnie stara się promować muzykę nagraną na czarnych krążkach.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 16.00 pokaz filmu „Obywatel Miłość” - premiera

Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Wstęp na wejściówki i zaproszenia.

 • godz. 20.00 Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Jak co roku, na scenie Od Nowy wystąpią wybitni artyści, którzy zagrają i zaśpiewają swoje wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Jednak podobnie jak w latach ubiegłych, nie ujawniamy nazwisk wykonawców. Nagrodę im. Ciechowskiego odbierze duet Tęskno.
Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Bilety: 70 zł, 80 zł w dniu koncertu dostępne w kasie oraz w barze klubu i w sklepie Pamiątki Przy Flisaku

16.12. (niedziela)

 • godz. 16.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

Imprezy towarzyszące:

 • 13-16.12. Obywatel słowa, czyli z Ciechowskim przy kawie

Grupa artystyczna agAT organizuje wieczorek literacki. Jest to nagrana audycja składająca się z wierszy Grzegorza Ciechowskiego recytowanych przez członków grupy przeplatanych jego muzyką. Wystrój restauracji będzie wzbogacony wówczas o czarno-białe barwy w postaci flag, krawatów oraz wydawnictw płytowych Republiki, Obywatela G.C. oraz Grzegorza z Ciechowa.
Miejsce: Mistrz i Małgorzata, ul. Szewska 17

 • 1-31.12. Wystawa „Jasne pasy”

Artyści z Galerii Rusz przygotowali inspirującą wystawę prac. Na fladze Republiki widnieją czarno-białe pasy. Można je traktować jako metaforę życia i rzeczywistości, która ma ciemne i jasne strony. To kwestia naszego wyboru, czy skupimy się na jasnych czy ciemnych pasach. Artyści w tym roku skoncentrowali się w swoich pracach na jasnych pasach.
Miejsce: autobus MZK, bilbordy przy Szosie Chełmińskiej/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego oraz w Warszawie

Data: 
13.12.2018 18:00 — 16.12.2018 16:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, Dwór Artusa, Od Nowa, CSW
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.