www.torun.pl

5. Dni Grzegorza Ciechowskiego

Data wydarzenia
-
plakat Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Od Nowie
Opis wydarzenia: 

13.12. (czwartek)

 • godz. 18.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

 • godz. 20.00 koncert „Grzegorz Ciechowski Symfonicznie”

Niezrównany polski aranżer Krzysztof Herdzin podjął się napisania specjalnie dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej opracowań utworów ikony polskiego, a przede wszystkim toruńskiego zespołu Republika. Do współpracy i wykonania nieśmiertelnych szlagierów Grzegorza Ciechowskiego zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Kasię Kowalską, Natalię Nykiel, Marka Piekarczyka i Mateusza Ziółko. W programie m.in.: Nie pytaj o Polskę; Odchodząc; Mamona; Tak tak, to ja; Biała flaga; Moja krew.
Miejsce: CKK Jordanki. Bilety: 89, 79, 59 zł

14.12. (piątek)

 • godz. 19.00 Ciechowski na Kwintet

Koncert w wykonaniu Kwartetu Infinito oraz Daniela Pradelli
Artyści zaprezentują specjalnie stworzony na tę okazję program. Będzie on swoistym hołdem złożonym muzyce Grzegorza Ciechowskiego i zespołowi Republika. Piosenki zabrzmią w klasycznych aranżacjach, grane przez kwartet smyczkowy z towarzyszeniem fortepianu. Zabrzmią kawałki, które dla młodych twórców są inspiracją, wzorcem, ale też utwory, które po prostu im się podobają. W programie usłyszymy m.in. Stojąc w kolejce, Moją krew, Śmierć na pięć, Piejo Kury Piejo, czy Mamonę. Koncert zostanie wzbogacony o utwory artystów, którzy inspirowali Ciechowskiego, a także twórców, dla których to Ciechowski był wzorcem. Nad aranżacjami czuwał Daniel Pradella oraz Tomasz Cywiński.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

15.12. (sobota)

 • godz. 12.00 Obcy Astronom. Premiera książki Grzegorza Ciechowskiego z udziałem Anny Skrobiszewskiej i Rafała Skoniecznego. Prowadzenie Artur Burszta 

Promocja książki zawierającej teksty Grzegorze Ciechowskiego (wiersze, piosenki) z komentarzem Rafała Skoniecznego. W książce znajdują się unikalne teksty do tej pory nigdzie nie publikowane. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek wprost od wydawnictwa.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 13.00-17.00 Toruńska Giełda Winylowa

Giełda poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu. Można liczyć, że na stoiskach pojawią się płyty Obywatela G.C. i Republiki. Giełda została stworzona przez toruńskiego fotografa i kolekcjonera Jacka Chmielewskiego, który konsekwentnie stara się promować muzykę nagraną na czarnych krążkach.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 16.00 pokaz filmu „Obywatel Miłość” - premiera

Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Wstęp na wejściówki i zaproszenia.

 • godz. 20.00 Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Jak co roku, na scenie Od Nowy wystąpią wybitni artyści, którzy zagrają i zaśpiewają swoje wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Jednak podobnie jak w latach ubiegłych, nie ujawniamy nazwisk wykonawców. Nagrodę im. Ciechowskiego odbierze duet Tęskno.
Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Bilety: 70 zł, 80 zł w dniu koncertu dostępne w kasie oraz w barze klubu i w sklepie Pamiątki Przy Flisaku

16.12. (niedziela)

 • godz. 16.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

Imprezy towarzyszące:

 • 13-16.12. Obywatel słowa, czyli z Ciechowskim przy kawie

Grupa artystyczna agAT organizuje wieczorek literacki. Jest to nagrana audycja składająca się z wierszy Grzegorza Ciechowskiego recytowanych przez członków grupy przeplatanych jego muzyką. Wystrój restauracji będzie wzbogacony wówczas o czarno-białe barwy w postaci flag, krawatów oraz wydawnictw płytowych Republiki, Obywatela G.C. oraz Grzegorza z Ciechowa.
Miejsce: Mistrz i Małgorzata, ul. Szewska 17

 • 1-31.12. Wystawa „Jasne pasy”

Artyści z Galerii Rusz przygotowali inspirującą wystawę prac. Na fladze Republiki widnieją czarno-białe pasy. Można je traktować jako metaforę życia i rzeczywistości, która ma ciemne i jasne strony. To kwestia naszego wyboru, czy skupimy się na jasnych czy ciemnych pasach. Artyści w tym roku skoncentrowali się w swoich pracach na jasnych pasach.
Miejsce: autobus MZK, bilbordy przy Szosie Chełmińskiej/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego oraz w Warszawie

Data: 
13.12.2018 18:00 — 16.12.2018 16:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, Dwór Artusa, Od Nowa, CSW
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Tysiące Mikołajów na ulicach Torunia
  Miasto, Sport
  Tysiące osób stanęły na starcie XVI Półmaratonu Świętych Mikołajów, rozegranego w Toruniu w niedzielę 9 grudnia 2018 r.
 • Miasto
  Trwa Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, rozpoczęto montowanie szopki świątecznej, niebawem ruszy sezonowe lodowisko na Rynku Staromiejskim, a torunianie złożą sobie życzenia podczas tradycyjnej Wigilii Miejskiej – Boże Narodzenie coraz bliżej.
 • Miasto
  W dniu 10 grudnia 2018 roku od godz. 8:00 do ok. 18:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody w części miasta.
 • Medyczna środa w Młynie Wiedzy
  Kultura, Miasto
  W środę, 12 grudnia 2018 roku w Młynie Wiedzy odbędzie się ostatni w tym roku wykład w ramach cyklu "Medyczne Środy". Będzie om poświęcony muzykoterapii jako narzędziu poprawiania samopoczucia u seniorów. Dr Michalina Radzińska z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy opowie o muzykoterapii i jej regulacyjnym wpływanie na samopoczucie. - Nasz...
 • Kultura
  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie w 2019r. projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” .
 • Miasto
  10 grudnia 2018 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się przedświątecznie z członkami Rady Seniorów Miasta Torunia.
 • Wiele atrakcji czeka na torunian w weekend 8-9 grudnia 2018 roku na Rynku Nowomiejskim – dotarł tam Świąteczny Konwój Radia Zet.
 • Olgierdowi Gałdyńskiemu, artyście fotografikowi, poświęcona będzie tablica pamiątkowa, która w dniu 11 grudnia 2018 roku zostanie odsłonięta na kamienicy przy ul. Szerokiej 9.
 • W tegorocznym Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik wzięli udział biegacze z Czadcy, partnerskiego miasta Torunia.
 • Do 14 grudnia 2018 roku studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą mogli dołączyć do bazy dawców szpiku kostnego DKMS. Kilkudniowa akcja została zorganizowana w Bibliotece Głównej i na dziewięciu wydziałach.
 • Najmłodsi biegacze wystartowali na Rynku Staromiejskim w Biegu Mikołajka. To część weekendowego Festiwalu Świętych Mikołajów.
 • Uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii miały miejsce na toruńskim poligonie w dniu 7 grudnia 2018 roku.
 • 96 najlepszych studentów toruńskich uczelni otrzymało stypendia w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego. Spotkanie ze zdolną młodzieżą zorganizowano 30 listopada 2018 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. O przyznanie stypendium na rok akademicki 2018/2019 ubiegało się 171 studentów toruńskich szkół wyższych, wśród których 7...
 • Dokładnie pięć lat temu, 9 grudnia 2013 r. około godziny 14:00 pierwsze samochody przejechały po nowym moście drogowym w Toruniu. Teraz trudno wyobrazić sobie mapę komunikacyjną miasta bez drugiej przeprawy mostowej!