www.torun.pl

5. Dni Grzegorza Ciechowskiego

Data wydarzenia
-
plakat Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Od Nowie
Opis wydarzenia: 

13.12. (czwartek)

 • godz. 18.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

 • godz. 20.00 koncert „Grzegorz Ciechowski Symfonicznie”

Niezrównany polski aranżer Krzysztof Herdzin podjął się napisania specjalnie dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej opracowań utworów ikony polskiego, a przede wszystkim toruńskiego zespołu Republika. Do współpracy i wykonania nieśmiertelnych szlagierów Grzegorza Ciechowskiego zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Kasię Kowalską, Natalię Nykiel, Marka Piekarczyka i Mateusza Ziółko. W programie m.in.: Nie pytaj o Polskę; Odchodząc; Mamona; Tak tak, to ja; Biała flaga; Moja krew.
Miejsce: CKK Jordanki. Bilety: 89, 79, 59 zł

14.12. (piątek)

 • godz. 19.00 Ciechowski na Kwintet

Koncert w wykonaniu Kwartetu Infinito oraz Daniela Pradelli
Artyści zaprezentują specjalnie stworzony na tę okazję program. Będzie on swoistym hołdem złożonym muzyce Grzegorza Ciechowskiego i zespołowi Republika. Piosenki zabrzmią w klasycznych aranżacjach, grane przez kwartet smyczkowy z towarzyszeniem fortepianu. Zabrzmią kawałki, które dla młodych twórców są inspiracją, wzorcem, ale też utwory, które po prostu im się podobają. W programie usłyszymy m.in. Stojąc w kolejce, Moją krew, Śmierć na pięć, Piejo Kury Piejo, czy Mamonę. Koncert zostanie wzbogacony o utwory artystów, którzy inspirowali Ciechowskiego, a także twórców, dla których to Ciechowski był wzorcem. Nad aranżacjami czuwał Daniel Pradella oraz Tomasz Cywiński.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

15.12. (sobota)

 • godz. 12.00 Obcy Astronom. Premiera książki Grzegorza Ciechowskiego z udziałem Anny Skrobiszewskiej i Rafała Skoniecznego. Prowadzenie Artur Burszta 

Promocja książki zawierającej teksty Grzegorze Ciechowskiego (wiersze, piosenki) z komentarzem Rafała Skoniecznego. W książce znajdują się unikalne teksty do tej pory nigdzie nie publikowane. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek wprost od wydawnictwa.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 13.00-17.00 Toruńska Giełda Winylowa

Giełda poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu. Można liczyć, że na stoiskach pojawią się płyty Obywatela G.C. i Republiki. Giełda została stworzona przez toruńskiego fotografa i kolekcjonera Jacka Chmielewskiego, który konsekwentnie stara się promować muzykę nagraną na czarnych krążkach.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp wolny

 • godz. 16.00 pokaz filmu „Obywatel Miłość” - premiera

Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Wstęp na wejściówki i zaproszenia.

 • godz. 20.00 Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Jak co roku, na scenie Od Nowy wystąpią wybitni artyści, którzy zagrają i zaśpiewają swoje wersje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Jednak podobnie jak w latach ubiegłych, nie ujawniamy nazwisk wykonawców. Nagrodę im. Ciechowskiego odbierze duet Tęskno.
Miejsce: Od Nowa, ul. Gagarina 37a. Bilety: 70 zł, 80 zł w dniu koncertu dostępne w kasie oraz w barze klubu i w sklepie Pamiątki Przy Flisaku

16.12. (niedziela)

 • godz. 16.00 „Faceci w czerni”, pokaz filmu

Miejsce: Kino Centrum. Wstęp wolny

Imprezy towarzyszące:

 • 13-16.12. Obywatel słowa, czyli z Ciechowskim przy kawie

Grupa artystyczna agAT organizuje wieczorek literacki. Jest to nagrana audycja składająca się z wierszy Grzegorza Ciechowskiego recytowanych przez członków grupy przeplatanych jego muzyką. Wystrój restauracji będzie wzbogacony wówczas o czarno-białe barwy w postaci flag, krawatów oraz wydawnictw płytowych Republiki, Obywatela G.C. oraz Grzegorza z Ciechowa.
Miejsce: Mistrz i Małgorzata, ul. Szewska 17

 • 1-31.12. Wystawa „Jasne pasy”

Artyści z Galerii Rusz przygotowali inspirującą wystawę prac. Na fladze Republiki widnieją czarno-białe pasy. Można je traktować jako metaforę życia i rzeczywistości, która ma ciemne i jasne strony. To kwestia naszego wyboru, czy skupimy się na jasnych czy ciemnych pasach. Artyści w tym roku skoncentrowali się w swoich pracach na jasnych pasach.
Miejsce: autobus MZK, bilbordy przy Szosie Chełmińskiej/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego oraz w Warszawie

Data: 
13.12.2018 18:00 — 16.12.2018 16:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, Dwór Artusa, Od Nowa, CSW
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Biznes, Miasto
  Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek, których całkowita kwota wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł! Łączna powierzchnia tych działek to ponad 48 ha. Najbliższy przetarg już 25 października 2019 r.
 • Miasto
  16 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wręczyła nagrody dla laureatów tegorocznej edycji konkursu „Odkrywcy”. Najlepszy w kategorii „Promocja w mediach społecznościowych” okazał się oficjalny profil Urzędu Miasta Torunia na...
 • Miasto
  Dobre zarządzanie finansowe i strategiczne Toruniem sprawiło, że po raz kolejny agencja ratingowa Fitch utrzymała swoją ocenę na poziomie BBB. To znak dla banków i przedsiębiorców, że współpraca z Toruniem jest bezpieczna.
 • Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje rozmowę z Przemysławem Kłodą z Barber Bad Boy’s. W kolejnym odcinku serii „Tak się robi biznes na starówce!” dowiemy się m.in. jak wygląda praca barbera, kim są klienci golibrody i o czym rozmawia się podczas wizyty u męskiego fryzjera.
 • Miasto
  DroneTech World Meeting Toruń 2019 to czwarta edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego pojazdom, systemom autonomicznym i bezzałogowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 października 2019 w Toruniu – mieście przyjaznym nowym technologiom.
 • Inwestycje, Miasto
  13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Przy Szkole Podstawowej nr 24 został zmodernizowany plac rekreacyjny. Zadanie pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • 15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Arkadiusz Stańczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu to bohaterowie programu "Regionalsi". Audycję na antenie TVP3 Bydgoszcz będzie można zobaczyć w najbliższą środę (16 października).
 • 28 i 29 października 2019 roku w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej DIGITYKON. Forum to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią.
 • Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.