Koronawirus, Informacje lokalne | www.torun.pl

Koronawirus, Informacje lokalne

Koronawisus, bieżące informacje

 • Łóżka czekające na pacjentów w nowo oddanym oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym
  Koronawirus, Miasto
  W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu otwarto - w trybie przyspieszonym - pawilon oddziału zakaźnego, w którym ulokowani zostaną pacjenci z Covid-19.
 • Grafika zapraszająca do obejrzenia meczu futsalu na kanale nSport+
  Miasto, Sport
  W sobotę 5 grudnia 2020 r. na kanale nSport+ obejrzymy mecz FC Reiter Toruń z Teamem Lębork.
 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Na zdjęciu: ekran laptopa z programem edukacyjnym
  Koronawirus, Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ratusz staromiejski o zmroku
  Biznes, Miasto
  Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Plakat informujący o festiwalu Sztuka Natury - mały lis siedzi wśród traw, w tle zachodzące słońce
  Eko, Miasto
  Od piątku 4 grudnia 2020 r. odbywać się będzie trzynasty Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń 2020.
 • Grafika informująca o pomocy dla branż gastronomicznej i fitness ze środków Unii Europejskiej
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Branże gastronomiczna i fitness otrzymają wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – zasady przyznawania pomocy ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Grafika przedstawia informację o programach pomocowych dla branży gastronomicznej
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Jakie programy pomocowe dla branży gastronomicznej zostały przygotowane przez Gminę Miasta Toruń, a także przez rząd, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz instytucje otoczenia biznesu? Te informacje zostały zebrane przez Centrum Wsparcia Biznesu i przedstawione na specjalnie utworzonych ikonografikach.
 • Na zdjęciu: budynek Powiatowego Urzedu Pracy
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia realizuje zadania w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej. 30 listopada kończą się nabory wniosków na cztery instrumenty pomocowe, ale wciąż można aplikować o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy.
 • Na zdjęciu nagrobek rodziny Landgraf - cel tegorocznej kwesty
  Koronawirus, Miasto
  3 275 zł - tyle przyniosła tegoroczna – zdalna - kwesta na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu św. Jerzego, która odbywała się od 26 października do 8 listopada.
 • Grafika informująca o pożyczce płynnościowek Antycovid-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. oferuje przedsiębiorcom trzy rodzaje pożyczek o atrakcyjnym oprocentowaniu.
 • Na zdjęciu: grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane epidemiczne. 28 listopada 2020 r. w Toruniu potwierdzono 88 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu widać puste wnętrze lokalu gastronomicznego
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu pomóc przedsiębiorcom przetrwać czas pandemii.
 • Na zdjęciu: Wigilia Miejska 2018
  Koronawirus, Miasto
  Ze względu na pandemię COVID-19 tradycyjne przedświąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami zostało odwołane. Nie oznacza to jednak, że miasto nie pomoże najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zazwyczaj dostawali oni paczki świąteczne na Wigilii Miejskiej, w tym roku dostarczą je harcerze.
 • Na zdjęciu: autobusy MZK
  Koronawirus, MZK
  Mając na uwadze dostosowanie rozkładów jazdy do aktualnego zapotrzebowania na przewozy od 1 grudnia 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów linii nr: 11, 22, 26, 34 i 40.
 • Grafika przedstawia założenia tarczy 2.0
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Tarcza Finansowa PFR 2.0 to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.
 • Na zdjęciu: grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Ministerstwo Zdrowia informuje, że 27 listopada 2020 roku w Toruniu potwierdzono 153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • plakat akcji Kupuj Lokalnie - Wspieraj Toruń
  Biznes, Miasto
  Jedną z branż najdotkliwiej odczuwającą skutki obostrzeń epidemicznych jest branża gastronomiczna. Urząd Miasta Torunia, we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu, Ośrodkiem Informacji Turystycznej przygotował pakiet działań promocyjno-pomocowych pod wspólnym hasłem #KupujLokalnieWspierajToruń.
 • Na zdjęciu paleta ze środkami przekazanymi przez Fundację Muszkieterów, obok stoi ciężkarówka fundacji
  Koronawirus, Miasto
  Płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Ośrodka Wsparcia z Całodobowymi Miejscami Okresowego Pobytu "Samarytanin" w Toruniu. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè.
 • Plakat promujący akcję Mikołajki Gastro Toruń, na nim po prawej stronie św. Mikołaj z okularami przeciwsłonecznymi
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Pomocnicy z klubu elfów Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu organizują Mikołajki dla dzieci z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Młody Las. „Mikołajki Gastro Toruń” to także pomoc dla toruńskich restauratorów. Cały czas można włączyć się do akcji współfinansując posiłki, które 6 grudnia trafią do potrzebujących.  Wychowankowie Centrum...
 • grafika na temat statystyk zachorowań w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  139 nowych przypadków zachorowań z powodu koronawirusa potwierdzono 26 listopada 2020 r. w Toruniu - podaje gov.pl - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
 • grafika na temat statystyk zachorowań w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  152 nowe przypadki zachorowań z powodu koronawirusa potwierdzono 25 listopada 2020 r. w Toruniu - podaje gov.pl - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na zdjęciu: budynek PUP-u
  Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku oraz pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Grafika informująca o tarczy branżowej 6.0
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Sejm przyjął ustawę dot. pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej. Teraz trafi ona do Senatu.
 • Na zdjęciu widać osoby pływające w basenie
  Miasto, Sport
  Ministerstwo Sportu ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2021 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU).
 • Na zdjęciu: grafika z logo Głównego Inspektoratu Sanitarnego
  Koronawirus, Miasto
  Decyzją pełniącego obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego od 24 listopada 2020 roku nastąpi zmiana w sposobie informowania o zakażeniach koronawirusem. Dane centralne, dotyczące ogólnej liczby przypadków w całym kraju mają być przedstawiane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.
 • kadr ze spotu promującego akcję
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Podwójną pomoc: restauratorom oraz osobom ubogim oferuje TVN Grupa Discovery. Chętni do udziału w akcji przedsiębiorcy branży gastronomicznej mogą zgłosić swój udział do 25 listopada 2020 r.
 • Na zdjęciu: strzykawka medyczna
  Koronawirus, Miasto
  25 listopada 2020 roku Miejska Przychodnia Specjalistyczna rozpocznie szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020”.
 • Na zdjęciu: gala Mecenasa Toruńskiego Sportu 2019 w Dworze Artusa
  Koronawirus, Sport
  W związku z sytuacją epidemiczną, coroczna Gala Mecenasa Toruńskiego Sportu 2020 odbędzie się, nie jak planowano pod koniec 2020 roku, a dopiero w roku 2021.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.