Wyniki głosowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyniki głosowania

Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

Do realizacji wybrano 53 projekty. 10 z listy ogólnomiejskiej i 43 z list osiedlowych. Mieszkańcy najczęściej wybierali projekty sportowe i rekreacyjne, w drugiej kolejności dotyczące wyposażenia oraz remontów szkół i przedszkoli, w trzeciej projekty drogowe.

W głosowaniu na projekty budżetu partycypacyjnego na rok 2015 padł rekord frekwencji. Swoje głosy oddało 27 281 osób (liczonych na podstawie numerów PESEL użytych w systemie).

Pobierz listę zwycięskich projektów w budżecie partycypacyjnym na 2015 r.

Złożono też więcej kart do głosowania – 42 059. Należy zaznaczyć, że jedna karta równa się jednej liście (głosujący mógł zagłosować na dwie listy). 67% kart złożono w wersji papierowej (dokładna liczba: 28 026), 33% elektronicznie (28 026). 10%  kart (4 037) było nieważnych.

 

Mieszkańcy wybrali 53 projekty ze 185 poddanych głosowaniu. (W poprzedniej edycji wybrano 43 projekty ze 144).

Z listy ogólnomiejskiej realizowanych będzie 10 projektów. 43 z list osiedlowych, w tym z:: Czerniewic (6), Jakubskiego-Mokrego (6), Podgórza (5), Stawek (4), Bielaw-Grębocina, Bydgoskiego, Chełmińskiego, Skarpy i Staromiejskiego (po 3), osiedli Kaszczorek, Rudak, Rubkinkowo (po 2) oraz Wrzosów (1).

 

17 spośród zwycięskich projektów to inicjatywy z zakresu sportu i turystyki. 13 dotyczy wyposażenia i remontów szkół oraz przedszkoli. Mieszkańcy do realizacji wybrali również 9 projektów drogowych.

45-64 lat – najwięcej głosów oddali mieszkańcy z tego przedziału wiekowego. Najmniej głosujących było z przedziału 16-18 lat, 19-24 lata oraz 80 lat i więcej.

 

Najaktywniejsi w głosowaniu na projekty lokalne byli mieszkańcy Kaszczorka (76% z nich wzięło udział w głosowaniu). Następnie mieszkańcy osiedla Rudak (37%), Czerniewic (36%) i Stawek (33%). Najsłabiej wypadło Staromiejskie (5%).

 

Pula budżetu partycypacyjnego na rok 2015 wyniosła 6 580 000. Blisko 2 mln przeznaczone było na projektu ogólnomiejskie.

 


 Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • Linia autobusowa nr 22
    Miasto, MZK
    1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
    Kultura, Miasto, Sport
    Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto, Sport
    Wielkimi krokami zbliża się do nas najmilsze święto - Dzień Dziecka. Tradycyjnie Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu.
  •  Od 1 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej
    Miasto, MZK
    Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...