Wodny park na Rubinkowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wodny park na Rubinkowie

Data publikacji: 13 marca 2002
Autor: admin_vobacom


Park wodny, hala sportowa i hotel znalazły się w koncepcji kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który ma powstać w Toruniu u zbiegu Szosy Lubickiej i ul. Przy Skarpie.
Autorem koncepcji jest niemiecka firma "Deyle", z którą władze miasta prowadzą rozmowy na temat przedsięwzięcia.


Koncepcję zagospodarowania tego miejsca przywiozła do Torunia z niemieckiego miasta Straslund delegacja władz miejskich, Izby Przemysłowo-Handlowej i toruńskiego Business Centre Club. W Straslundzie zapoznała się ona z już istniejącym obiektem o podobnym rodzaju.
Zaproponowane przez stronę niemiecką opracowanie należy traktować na razie jako wstępną koncepcję. Wiadomo, że przedsięwzięcie zostanie poddane analizie finansowej. Koszt wybudowania całości kompleksu może bowiem wynieść nawet 46 mln euro z podziałem na park wodny: 21 mln euro, halę widowiskowo-sportową: 14 mln euro, hotel: 10 mln euro i urządzenie całego otoczenia: 1 mln euro.

Usytuowanie budynków i wejść do nich zostało określone przez warunki terenowe. Wyjścia miałyby się znajdować od strony pobliskiego lasu. Wiadomo też, że hotel mógłby pomieścić od 100 do 125 gości, a hala widowiskowo-sportowa w zależności od zastosowanego systemu siedzeń nawet do 7 tysięcy osób.

Ustalono, że w najbliższym czasie Zarząd Miasta przygotuje treść listu intencyjnego. W ciągu najbliższych 3 miesięcy mają się także odbyć kolejne spotkania z przedstawicielami firmy "Deyle". Sama budowa kompleksu mogłaby zająć 15-18 miesięcy. Rozważana jest możliwość wybudowania obiektów w formule prywatno-publicznej, tzn. przy zaangażowaniu funduszy prywatnych i miejskich. Jednak dziś jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tym, kiedy i w jakiej formule organizacyjnej oraz finansowej cały kompleks ma szansę w Toruniu powstać.

Firma "Deyle" wybudowała już kilka obiektów o charakterze zaproponowanym Toruniowi, zajmuje się także ich projektowaniem, finansowaniem i prowadzeniem, choć w Polsce nie obsługuje jeszcze żadnego obiektu rekreacyjnego czy hotelowego.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • Linia autobusowa nr 22
    Miasto, MZK
    1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
    Kultura, Miasto, Sport
    Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto, Sport
    Wielkimi krokami zbliża się do nas najmilsze święto - Dzień Dziecka. Tradycyjnie Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu.
  •  Od 1 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej
    Miasto, MZK
    Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...