I Festiwal Wspomnień

Zespół No to co

Polskie i brytyjskie gwiazdy rockandrolla 25 i 26 marca 2017 r. nowy na Jordankach.

W najbliższy weekend powrócimy muzycznie do cudownych lat 60. i 70. Dwa wieczory z rockandrollowymi przebojami, które znają wszyscy melomani. A całość podana w konwencji scenicznego talk-show.

25 marca: gwiazdy polskiego big-beatu

Pierwszy z wieczorów Festiwalu Wspomnień poprowadzi kabaret Elita. Grupa powstała w 1969 roku. Kabaret początkowo występował na festiwalu studenckim FAMA, a w 1971 roku zdobył główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od początku jest znany ze swoich piosenek („Kurna Chata”, „Hej, szable w dłoń”, „Do serca przytul psa”, „Nie odlecimy do ciepłych krajów”, „Czego się boisz głupia”, „Warto było czekać” i wielu innych). Od wczesnych lat 70. współpracuje z Programem III Polskiego Radia tworząc magazyny satyryczne, z których najbardziej znane jest „Studio 202”, najstarsza audycja rozrywkowa w Polskim Radiu. Kabaret współtworzył również magazyn satyryczny „60 minut na godzinę”. Obecnie grupa występuje w kraju i za granicą na koncertach, bierze udział w programach telewizyjnych i kontynuuje działalność radiową. Pod opieką kabaretu Elita, na scenie toruńskiego CKK Jordanki wystąpią: Czerwone Gitary , Skaldowie, No To Co i Trubadurzy.

26 marca: brytyjska inwazja

Drugi z wieczorów Festiwalu Wspomnień poprowadzi Jan Chojnacki - polski dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa, członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Twórca legendarnej audycji w Polskim Radiu - „Bielszego odcienia bluesa” oraz wielu innych popularnych programów. Niekwestionowany autorytet, uznany znawca historii bluesa i rock and rolla. Jan Chojnacki jest również członkiem Akademii Muzycznej Trójki. Pod jego opieką wystąpią: The Animals & Friends — legenda brytyjskiego rocka, grupa wykonująca klasyczny repertuar The Animals, obecny na liście Top Wszech Czasów radiowej „Trójki”. Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu: perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher, a towarzyszą im Danny Hadley i Scott Whitley. Na koncercie nie zabraknie takich utworów, jak „We Gotta Get Out Of This Place”, „Boom Boom”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Baby, Let Me Take You Home”, „I Put A Spell On You” czy jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii całej muzyki popularnej — „House Of The Rising Sun”.

Wishbone Ash to kolejna legendarna brytyjska grupa rockowa, powstała w 1969 roku. Jedni są skłonni uznać ich muzykę za progresywną, inni uznają ją za najbardziej wysublimowaną odmianę hard rocka. Z cała pewnością grupa zbliżyła do siebie oba te gatunki — szczególnie albumy „Wishbone Ash”, „Pilgrimage” i „Argus” posiadają cechy ich obu. Wyrafinowane i złożone brzmienie Wishbone Ash oparte było na duetach gitar elektrycznych. Grupa była pierwszą, która w instrumentarium wprowadziła dwie gitary prowadzące. Okresem największej popularności zespołu były lata 70.

Bilety w cenie 60 zł na każdy dzień lub karnety w cenie 100 zł na oba festiwalowe dni są dostępne w serwisie Bilety24.pl oraz - wkrótce - w kasie CKK Jordanki (al. Solidarności 1-3).