Życzenia z okazji Dnia Muzeów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Życzenia z okazji Dnia Muzeów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: przewodniczka muzealna opowiada o wystawie w Domu Kopernika

18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji życzenia toruńskim muzealnikom składa prezydent Michał Zaleski.

Panie i Panowie,
Pracownicy Toruńskich Muzeów!

Początek wiosny przyniósł Toruniowi prestiżowe wyróżnienie nadane przez Europejskie Forum Muzeów dla Domu Mikołaja Kopernika w ramach konkursu na Europejskie Muzeum Roku 2022. To wielka zasługa dyrekcji i wszystkich pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu, którzy właściwie zadbali o przygotowanie i realizację ciekawej ekspozycji oraz o nowy wizeruneki promocję jednego z najważniejszych domów w historii naszego miasta. Kieruję do nich słowa szczególnego uznania i gratulacje za to kopernikańskie i kulturotwórcze osiągnięcie, które potwierdza najlepszą, europejską klasę toruńskiego środowiska muzealnego.

Laury przekazane 7 maja 2022 r. Domowi Mikołaja Kopernika przez Europejskie Forum Muzeów w estońskim Tartu stały się wraz z niedawną I Toruńską Nocą Muzealną (14 maja) wydarzeniami, które doskonale zapowiedziałyMiędzynarodowy Dzień Muzeów (18 maja). Tę chwilę przeżywamy w Toruniu z wyjątkową sympatią i uznaniem dla pracy i dokonań wszystkich dziewięciu instytucji muzealnych naszego miasta. Uprzejmie proszę zatemPaństwa o przyjęcie z tej okazji serdecznych życzeń. Za atrakcyjnością toruńskich muzeów i ich stale odnawianą oryginalnością stoi Państwa kreatywna praca, która budzi podziw całego Torunia i gości naszego miasta. Bardzo za nią Państwu dziękuję, życząc zachowania jej najlepszych standardów i dumy z pełnienia muzealnej służby.Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu rondo biskupa Chrapka z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od 30 czerwca 2022 r. ruszają prace przy modernizacji kolejnego toruńskiego torowiska tramwajowego – w ciągu ul. Warneńczyka od pl. Chrapka do ul. Kościuszki. Na razie prace nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu.
 • Na zdjęciu plac NOT z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Układają podbudowę pod torowisko, przebudowują sieci podziemne, montują szyny – prace na budowie nowej linii tramwajowej toczą się równolegle na wielu odcinkach i są na różnym etapie zaawansowania.
 • Na zdjęciu siatkarze plażowi grają w siatkówkę
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. zakończyły się ostatnie zmagania podczas tegorocznej edycji Plaży Gotyku!
 • Na zdjęciu ulica Watzenrodego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Prace na budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Wzdłuż ul. Watzenrodego – na wysokości ul. Grasera - rozpoczyna się układanie górnej płyty torowej. Z powodu upałów w nocy z 27 na 28 czerwca (poniedziałek – wtorek) część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych - od 19.00 do 6.00.
 • Na zdjęciu dzieci uczą się szermierki
  Miasto, Sport
  Treningi, pokazy umiejętności sportowych, konkursy i animacje dla najmłodszych - tak wyglądał Dzień Sportu na boisku przy Skarpie 2. Była to znakomita okazja, aby potrenować z najlepszymi sportowcami z Torunia.
 • Na zdjęciu osoby stoją na rolkach
  Miasto, Sport
  Ulicami Torunia przejechał rolkowy peleton. W piątek 24 czerwca 2022 r. odbył się pierwszy z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2022. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników.
 • Ruszył wakacyjny cykl imprez All Day Beach Party na basenach letnich w Toruniu. Pierwsza impreza w ramach programu „Lato w Toruniu bez nudy” odbyła się w piątek 24 czerwca 2022 na Bydgoskim Przedmieściu. Kolejne zaplanowano na lipiec i sierpień.
 • Od środy 29 czerwca 2022 r. zmieni się czasowa organizacja ruchu w rejonie ronda Czadcy.
 • 26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.