Zwycięski remis Apatora! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zwycięski remis Apatora!

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 sierpnia 2022
Autor: Filip Tomasik

For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!

Pierwszy niedzielny mecz rozwiązał ostatnią niewiadomą, związaną z układem par w fazie play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Torunianie rzutem na taśmę wyszarpali BETARD SPARCIE remis. Pierwsza seria zawodów zakończyła się remisem 12:12. Oba zespoły od początku zaprezentowały dobre ściganie. Po przerwie zawodnicy aktualnego mistrza Polski ponownie wygrali w stosunku 5:1. Rewelacyjni Tai Woffinden oraz Maciej Janowski wyprowadzili swój zespół na prowadzenie w meczu. Zawodnicy z Wrocławia drugą serię zakończyli z zaliczką 6 punktów przewagi.

Drugą część spotkania rozpoczęło kolejne zwycięstwo BETARD SPARTY Wrocław, Tai Woffinden popisał się kolejnym fantastycznym występem. Przebudzenie dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA TORUŃ nastąpiło dopiero w biegu 9., kiedy to gospodarze wygrali w stosunku 4:2. W biegu 10. doszło do upadku juniora BETARD SPARTY Wrocław. Zawodnik chciał odzyskać swoją pozycję w lecz nie opanował motocykla i z dużym impetem wpadł w bandę. Po chwili wstał z toru o własnych siłach, a Kowalski został wykluczony z powtórki. W niej bezkonkurencyjny był osamotniony Maciej Janowski, który zdobył pierwszą trójkę w niedzielnym spotkaniu.

Przed biegami nominowanymi temperatura zawodów wzrosła, w biegu 13. Patryk Dudek dotknął taśmy w konsekwencji czego zastępował go młodzieżowiec, Krzysztof Lewandowski. Przed ostatnimi dwoma biegami aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski prowadzili 6 punktami.

W nominowanych było równie gorąco. W biegu 14, podczas drugiego okrążenia, doszło do upadku Dudka, który z braku miejsca wpadł w dmuchaną bandę, Bartłomiej Kowalski został wykluczony z powtórki. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ został ukarany żółtą kartką za gest pokazany w kierunku młodzieżowca BETARD SPARTY Wrocław.

W ostatnich dwóch biegach FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ doprowadził ostatecznie do remisu w całym spotkaniu. Ostatecznie torunianie zmierzą się w ćwierćfinale z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, a wrocławianie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Robert Lambert, który zdobył 16 punktów w ośmiu startach. W ekipie mistrza Polski, liderem okazał się Tai Woffinden – uzyskał 14 punktów w sześciu startach.

Tekst: Łukasz Kolski - speedwayekstraliga.pl

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.