www.torun.pl

#zostańwdomu z kulturą

Kultura, Miasto
Data publikacji: 26 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
zdjęcie promujące akcję @zostańwdomu

Wirtualne spacery, quizy, filmiki, wykłady, spektakle i wernisaże online – tak działa toruńska kultura w czasie kwarantanny. Instytucje robią wszystko, by nie stracić kontaktu ze swoimi odbiorcami i zapewnić im jak najwięcej wysokogatunkowych atrakcji.

Wszystkie toruńskie instytucje kultury oferują to, czym są w stanie podzielić się wirtualnie. Robią to przede wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebooka, Instagrama i Twittera, a także swoich kanałów na YouTube.

Toruńska Agenda Kulturalna retransmituje m.in. organizowane przez siebie koncerty, Centrum Kultury Dwór Artusa prowadzi wykłady o sztuce online, Centrum Sztuk Współczesnej przygotowało wirtualny wernisaż, a muzea i Książnica Kopernikańska prezentują swoje zbiory. Aktorzy teatrów zachęcają widzów do zabaw i ćwiczeń, w nowej formie zapraszają do uczestnictwa w stałych cyklach, pojawiła się też pierwsza transmisja spektaklu Baja Pomorskiego i planowane są kolejne. O melomanach nie zapomina Toruńska Orkiestra Symfoniczna, która codziennie ma dla nich inną atrakcję. Wykłady i warsztaty naukowe proponuje Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Propozycji jest mnóstwo i każdego dnia ich przybywa. Na bieżąco publikujemy je na naszych stronach. Znajdziecie je w zakładce Koronawirus, w kategorii Koronawirus - #zostańwdomu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.