www.torun.pl

#zostańwdomu z kulturą

Kultura, Miasto
Data publikacji: 26 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
zdjęcie promujące akcję @zostańwdomu

Wirtualne spacery, quizy, filmiki, wykłady, spektakle i wernisaże online – tak działa toruńska kultura w czasie kwarantanny. Instytucje robią wszystko, by nie stracić kontaktu ze swoimi odbiorcami i zapewnić im jak najwięcej wysokogatunkowych atrakcji.

Wszystkie toruńskie instytucje kultury oferują to, czym są w stanie podzielić się wirtualnie. Robią to przede wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebooka, Instagrama i Twittera, a także swoich kanałów na YouTube.

Toruńska Agenda Kulturalna retransmituje m.in. organizowane przez siebie koncerty, Centrum Kultury Dwór Artusa prowadzi wykłady o sztuce online, Centrum Sztuk Współczesnej przygotowało wirtualny wernisaż, a muzea i Książnica Kopernikańska prezentują swoje zbiory. Aktorzy teatrów zachęcają widzów do zabaw i ćwiczeń, w nowej formie zapraszają do uczestnictwa w stałych cyklach, pojawiła się też pierwsza transmisja spektaklu Baja Pomorskiego i planowane są kolejne. O melomanach nie zapomina Toruńska Orkiestra Symfoniczna, która codziennie ma dla nich inną atrakcję. Wykłady i warsztaty naukowe proponuje Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Propozycji jest mnóstwo i każdego dnia ich przybywa. Na bieżąco publikujemy je na naszych stronach. Znajdziecie je w zakładce Koronawirus, w kategorii Koronawirus - #zostańwdomu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.