www.torun.pl

Zmiany w ruchu na Staromostowej

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 11 sierpnia 2015
Autor: Małgorzata Litwin

Od środy, 12 sierpnia zmienią się zasady ruchu w rejonie budowanej Trasy Staromostowej - skrzyżowania Bema z Szosą Chełmińską.

Mimo dokuczliwych upałów prace na budowie Trasy Staromostowej postępują. Drogowcy przebudowali już infrastrukturę podziemną na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ulicy Bema. Powstała też nowa jezdnia Trasy Staromostowej i nowa jezdnia ulicy Bema. Swój kształt zmienia również skrzyżowanie Szosy Chełmińskiej z ul. Bema.

Od jutra (12.08) od godziny 11.00 drogowcy udostępnią do ruchu zachodnią jezdnię nowo budowanego odcinka trasy oraz nową jezdnię ulicy Bema. Z ruchu zostaną też wyłączone odcinki ul. Bema i Szosy Chełmińskiej.

– Zmiany w ruchu pozwolą nam kontynować prace na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Bema oraz wzdłuż Szosy Chełmińskiej. W pierwszej kolejności zerwiemy starą nawierzchnię ulicy Bema i Szosy Chełmińskiej. Potem przebudujemy infrastrukturę podziemną - wyjaśnia Jacek Zamorowski, kierownik budowy z ramienia firmy Kobylarnia S.A. - W dalszej kolejności zostanie wybudowana druga jezdnia ulicy Bema i połączenie Trasy Średnicowej Północnej z Szosą Chełmińską. Równolegle będzie budowane nowe skrzyżowanie Szosy Chełmińskiej i Bema oraz połączenie Trasy Staromostowej z istniejącym odcinkiem od strony centrum.

Warto wiedzieć:

Zadanie obejmuje przebudowę Szosy Chełmińskiej do układu dwujezdniowego na odcinku prawie 400 metrów - od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej. Po jednej stronie będzie chodnik, a po drugiej - droga rowerowa. Na skrzyżowaniu ulic Bema, Podgórnej i Szosy Chełmińskiej powstanie skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną. W ramach inwestycji zostanie też wykonane odwodnienie ulicy oraz przebudowa sieci wodociągowej, sanitarnej, deszczowej i gazowej. Ulica zyska też nowe oświetlenie.

Inwestycja usprawni przede wszystkim ruch na zakorkowanym dotąd skrzyżowaniu Bema i Szosy Chełmińskiej, ale zapewni też lepszy dojazd i wyjazd do stadionu miejskiego. W tym celu po stronie zachodniej Szosy Chełmińskiej powstanie dodatkowa jezdnia. Zakończenie prac jest planowane 30 listopada 2015 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.