www.torun.pl

Zmiany w rozkładach jazdy

MZK
Data publikacji: 27 lutego 2020
Autor: Małgorzata Litwin

W marcu 2020 r. zmienią  się rozkłady jazdy kilku linii autobusów miejskich.

Od niedzieli 1 marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy autobusów linii nr 26, 34 i 40. Zmiana ma na celu dostosowanie rozkładów jazdy do obecnych warunków drogowych, a także poprawę przemienności odjazdów autobusów na wspólnych odcinkach. 

Od poniedziałku 2 marca 2020 r. wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy autobusów linii nr 10 i 20. Kurs linii nr 10 wykonywany o godz. 4:22 z przystanku "Koniuchy" zostanie zastąpiony kursem linii nr 20 o godz. 4:14. O godz. 4:41 z pętli "Poznańska" uruchomiony zostanie dodatkowy kurs autobusu linii nr 20 z wjazdem przez pętlę przy ul. Szubińskiej, z której odjazd w kierunku tzw. osiedla Jar nastąpi o godz. 4:47.

Zmieniona też zostanie trasa przejazdu i rozkład jazdy autobusów linii nr 24 kursujących na trasie Forteczna - al. Solidarności. Zamiast do alei Solidarności od skrzyżowania ulic Podgórnej i Grudziądzkiej, autobusy pojadą ulicą Kościuszki do Dworca Wschodniego.

Szczegóły w załączonych rozkładach jazdy:

Linia nr 34

Odjazdy linii nr 34 z pętli "Plac Skalskiego"

Odjazdy linii nr 34 z przystanku "Kościuszki"

Linia nr 26

Odjazdy autobusów linii nr 26 z pętli "Plac Skalskiego"

Odjazdy autobusów linii nr 26 z pętli "Rubinkowo II"

Odjazdy autobusów linii nr 26 z przystanku "Kościuszki"

Linia nr 40

Odjazdy autobusów linii nr 40 z pętli "Bielawy"

Odjazdy autobusów linii nr 40 z pętli "Plac Skalskiego"

Odjazdy autobusów linii nr 40 z przystanku "Kościuszki" 

Linia nr 20

Odjazdy autobusów linii nr 20 z pętli "Poznańska"

Odjazdy autobusów linii nr 20 z przystanku "Koniuchy"

Odjazdy autobusów linii nr 20 z przystanku "Szubińska"

Linia nr 24

Odjazdy autobusów linii nr 24 z pętli "Dworzec Wschodni"

Odjazdy autobusów linii nr 24 z pętli "Forteczna"

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.