www.torun.pl

Zmiany w pracy urzędu [3.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 03 kwietnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od poniedziałku 6 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w osobistej obsłudze interesantów w Urzędzie Miasta Torunia.

Zamknięty dla interesantów zostanie Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia przy ul. Grudziądzkiej 126b oraz kasy Wydziału Księgowości przy Grudziądzkiej 126b, gdzie jeszcze w piątek (3 kwietnia) można dokonywać wpłat gotówkowych. Wcześniej (od 2 kwietnia) nieczynne dla mieszkańców są PIUM przy Wałach gen. Sikorskiego 8 i Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Pilne, niecierpiące zwłoki sprawy urzędowe, które wymagają wizyty w urzędzie, można w dalszym ciągu załatwić osobiście w:

- Wydziale Komunikacji przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25 w godz. 7:30 - 15:30 - w zakresie spraw związanych z rejestracją samochodów, uzyskiwaniem dowodów rejestracyjnych i praw jazdy w sytuacjach niezbędnych.

- Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40 w godz. 7:30 - 15:30 - w zakresie spraw związanych z dowodami osobistymi i meldunkami w sytuacjach niecierpiących zwłoki.

- Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Bydgoskiej 5 w godz. 7:30 - 15:30 – w zakresie spraw związanych ze zgłaszaniem zgonów oraz w uzasadnionych przypadkach - ze ślubami (zgłaszanie zgonów także w soboty w godz. 8:00 - 12:00).

Każdorazowo chęć załatwienia sprawy osobiście w Wydziale Komunikacji, Wydziale Spraw Administracyjnych i Urzędzie Stanu Cywilnego należy poprzedzić rozmową telefoniczną lub skorzystać z systemu kolejkowego (w Wydziale Spraw Administracyjnych i Wydziale Komunikacji) i umówić się na konkretny termin. W miejscach, gdzie ciągle prowadzona jest osobista obsługa mieszkańców, pracownicy ochrony będą pilnować, aby mieszkańcy załatwiający sprawę korzystali ze środków ochrony osobistej (płyn do dezynfekcji rąk, jednorazowe rękawiczki).

W pozostałych sytuacjach zachęcamy do kontaktu poprzez telefon/e-mail od godz. 7:30 do godz. 15:30. Numery i adresy kontaktowe znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia.

Korespondencję urzędową należy w zamkniętych szczelnie kopertach wrzucać do urn podawczych, które ustawiono w budynkach urzędu miasta (przy wejściu) przy: Wałach gen. Sikorskiego 8, Wałach gen. Sikorskiego 25, Batorego 38/40 i Grudziądzkiej 126b.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu autobus z reklamą „Podróżuj razem z nami” z wizerunkiem Katarzynky Żak i Adriana Miedzińskiego
  Miasto, MZK
  „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • Na zdjęciu tablica informacyjna Parku Pamięci Narodowej, w tle zachodące słońce i uczestnicy wydarzenia
  Miasto
  8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • 1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.