Zmiany w okolicach ronda Czadcy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiany w okolicach ronda Czadcy

Miasto, MZK
Data publikacji: 27 grudnia 2022
Autor: Magdalena Kujawa
Mapa ilustrująca zmiany w ruchu w okolicach ronda Czadcy

Od środy 4 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu na rondzie Czadcy, ul. Długiej oraz ul. Kaliskiego. W związku z tym również autobusy komunikacji miejskiej będą kierowane objazdami.

W związku z budową linii tramwajowej na północ Torunia, mieszkańcy, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej poruszający się w okolicy ul. Długiej, Kaliskiego oraz ronda Czadcy proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany, które wejdą w życie od 4 stycznia 2023 r.

Zmiany w ruchu samochodowym:

 • ul. Długa

Dopuszczenie do ruchu kołowego całego odcinka ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Szosa Chełmińska do ronda Czadcy wraz ze wszystkim skrzyżowaniami z drogami bocznymi (ul. Boboli, Zamenhofa, Moczyńskiego, Steinbornów, Mohna, Konfekcyjnej) oraz uruchomieniem sygnalizacji świetlnej w układzie docelowym na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Mohna.

 • rondo Czadcy/ul. Legionów

Udostępnienie dla ruchu kołowego zachodniej części ronda Czadcy wraz z odcinkiem ul. Legionów (strona zachodnia) na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaliskiego do skrzyżowania z ul. Filtrową. Ruch po tej stronie będzie odbywał się dwukierunkowo z pierwszeństwem przejazdu oraz zachowaniem możliwości wyjazdu z ul. Długiej w lewo i w prawo oraz wjazdem w ul. Długą z ronda Czadcy. Strona wschodnia ronda Czadcy wraz z ww. odcinkiem ul. Legionów (strona po której aktualnie odbywa się ruch) zostaje całkowicie wyłączona z ruchu kołowego wraz z odcinkiem ul. Wielki Rów od ronda do wjazdu na stacje benzynową MZK.

 • ul. Wielki Rów

Całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy na odcinku od Ronda Czadcy do wjazdu do stacji benzynowej MZK. Dojazd do stacji benzynowej będzie możliwy od strony skrzyżowania ul. Wielki Rów z ulicą Kozacką. Wyjazd ze stacji również tylko i wyłącznie w tę stronę. Objazd do ul. Legionów/Długa zostanie poprowadzony ulicami: Grudziądzką, Trasą Prezydenta Raczkiewicza, ul. Legionów. W stronę przeciwną trasa identyczna.

 • ul. Kaliskiego

Całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy między posesją Kaliskiego 46 a ul. Legionów. Brak możliwości wjazdu w ul. Kaliskiego od strony ul. Legionów. Objazd do ul. Legionów ulicami: Kaliskiego, Mohna, Długą. W stronę przeciwną trasa identyczna.Zmiany w komunikacji autobusowej:

 • Wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii nr 16 uwzględniający wydłużenie trasy przejazdu autobusów.
 • Na ul. Długiej powstał nowy przystanek tramwajowo-autobusowy, z którego korzystać będą w pierwszym etapie autobusy linii nr 16, 34 i N93. Ruch w obrębie przystanku sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

Zmienione zostaną trasy linii autobusowych:

 • linia nr 16 – powrót na ulicę Długą i dalej objazdem ulicami: Traktorową, Polną z zatrzymaniem na przystankach „Traktorowa” i „Rolnicza”,
 • linia nr 18 pomiędzy przystankami „Lecha” – „Wielki Rów” pojedzie objazdem ulicami: Żwirki i Wigury, Grudziądzką,
 • linie nr 34 i N95 – powrót na ulicę Długą i dalej pojadą objazdem ulicami: Legionów, Żwirki i Wigury z zatrzymaniem na przystankach „Os. Tysiąclecia” i „Lotników” w kierunku placu Skalskiego nie będą zatrzymywać się na  przystanku „Sczanieckiego”,
 • linia nr N93 – powrót na stałą trasę tj. ulicami: Długa, Szosa Chełmińska, Żwirki i Wigury.

W obrębie skrzyżowania Legionów i Długiej obowiązywać będą następujące przystanki:

 • „Koniuchy” w kierunku Strobanda  na ul. Legionów od strony zajezdni autobusowej - dla linii nr 10, 16, 20, N93 i końcowy dla linii nr 11,
 • „Koniuchy” w kierunku centrum na ulicy Legionów dla linii nr 10, 11 (początkowy), 16,  20, N93 i autobusów wyjeżdżających z zajezdni,
 • „Koniuchy” na ulicy Długiej dla linii nr 16, 34 i N95 w kierunku Bielan i Wrzosów (stały w nowej zatoce),
 • „Koniuchy” na ulicy Legionów na wysokości przychodni zdrowia dla linii nr 34 i N95 w kierunku Olimpijskiej i Nad Strugą (stały w nowej zatoce).

 
Do pobrania - rozkład linii autobusowej nr 16


Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na oznakowanie.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.